MM: Anderson ja Kuslap neilt tiitlivõistlustelt olümpiapääset ei lunasta

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. sept. 2015, 16:02

Lisaks olümpia- ja MM-i finaalipileti lunastanud paarisaeru neljapaadi närvesöövale esitlusele, said spordisõbrad kaasa elada ka kahepaadil sõudvatele Sten-Erik Andersonile ja Kaur Kuslapile. Südi sõit siiski peaeesmärgi täitumist – pääsu võitlema Rio-pääsme nimel, ei toonud.

2015 WRC AiguebeletteEesti mehed olid esmalt läbi vahesõidu taganud pääsu 24 veerandfinalisti sekka ja püüdsid neljapäeval jõuda kõrgemasse seltskonda – poolfinaali. Neljandas veerandfinaalis startinud duole astusid vastu Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Norra ja Suurbritannia kogenud nimed.

Anderson ja Kuslap püüdsid kõvasti, kuid sõudsid terve distantsi stabiilsel, 5ndal kohal ning seal ka ajaga 6.29,92 finišeerusid. Veerandfinaali võitsid tulemusega 6.15,27 prantslased Boucheron ja Androdias. Järgmised kaks poolfinaalikohta tagasid norralased Hoff-Borch (6.16,12) ja britid Collins-Walton (6.16,34). Neile järgnesid küllalt kogenud taanlased Steffansen-Johannesen (6.17,91) ning kuuendana lõpetas Hispaania (6.36,61).

Peatreener Matti Killing jäi hoolealuste esitlusega siiski rahule ning hindas sõidu lõpphinde positiivseks: „Meeste endi väitel ei saadud täna tööd klappima ning veidi lõid rivist välja tiitlivõistlustele omane närvipinge ja duo jaoks raskevõitu külglainetus. Kõiki neid asjaolusid kokku võttes, tegid poisid siiski oma ära ja lähevad C/D finaali jaotavasse poolfinaali kindlameelselt“.

2015 MM 2x veerandfinaal Kuslap Anderson Foto Fred Killing
Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson

Mäletatavasti panid koondislased MM-i eel paika eesmärgi võidelda pääsu eest B-finaali ning sealt edasi oleks avanenud võimalus sõita Rio-pääsmele. Seega oli kavatsuseks minimaalselt 11. koht.

„Nende sõitude põhjal saan väita, et Anderson ja Kuslap on teinud läbi arvestatava arengu ning ajavad õiget asja. Sisuliselt võib mõelda ja nii öeldagi, et kõik 12 parema sekka jõudnud paatkonnad on medalivõimelised. Vaadake, kes jäid C/D finaali vahesõitu – Sloveenia, Tsehhi, Serbia! Läheb väga põnevaks“, arvas Killing.

Pärnu jõe paremkaldal sõudmist edendav Killing pidas huvitavaks ka võrdlust lätlaste Zunde-Adamaitisega: „Huvitav saab olema näha, milliseks omavahelised seisud kujunevad. On ju lätlased noorteklassides suuri tegusid teinud ja suurvõistlustelt medalitega tagasi tulnud. Meie meestel neid trofeesid ette näidata ei ole. Saame ka teiste koondistega vahetu võrdlusmomendi“, pidas Killing järgmist sõitu oluliseks mõõdupuuks.

C/D poolfinaalid sõidetakse reedel, 4. septembril, kell 16.10 ja 16.15. Kell 16.10 startivas sõidus on Eesti vastasteks on Läti, Tsehhi, Serbia, Ukraina ja Sloveenia. C finaali, kus jagatakse kohad 13-18, pääseb mõlemast C/D poolfinaalist kolm esimest.