MM: Chungju on valmis, neljapaat on valmis

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. aug. 2013, 20:33

Eeloleval pühapäeval, 25. augustil, stardivad Lõuna-Koreas Chungjus  kauaoodatud sõudmise maailmameistrivõistlused, mis toovad teiste seas veele ka Eesti paarisaeru neljapaadi, kellelt loodetakse vähemalt pääsu finaali.

2012 WRCh Chungju logoMaailmameistrivõistlused toimuvad Lõuna-Korea pinnal sõudeajaloos esmakordselt. Küll ei ole aga tippvõistlused seal võõrad, sest 1988. aastal toimusid pealinnas Soulis olümpiamängud, mille kavas oli mõistagi sõudminegi. Rahvusvahelise sõudeliidu FISA andmetel on tänavuseks jõuprooviks üles antud 74 riiki ligi 1300 sportlasega, kes jagunevad 14 olümpia- ning 8 rahvusvahelise (mitte-olümpia) võistlusklassi vahel.

2013 MM M4x Foto M.Killing
Neljapaat MM-veel Chungjus. Foto: Matti Killing

Eesti uuenenud ja noorenduskuuri läbinud nelik koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap ning nende treener Matti Killing ja füsioterapeut Katrin Vares lendasid idapoolkerale juba kümmekond päeva tagasi ning on nüüdseks aklimatiseerumisprotsessi lõpetanud.

Küll sedastas treener Killing oma koduklubi veebiväravas, et veel 20. augustil olevat olnud tegemist, et head enesetunnet taastada ning mitte päeval silma kinni lasta. Hotell asub võistluspaigast 25-minutilise autosõidu kaugusel ning on koondislaste arvates üsna kodune ja mugav. Sõudeareen, mis saab tiitlivõistlustega ka oma tuleristsed, olevat imposantne ning korraldajatel jaguvat veel üksjagu tegemist, et kanal ja selle lähiümbruse tugiteenused ideaalsesse seisukorda timmida.

Killing muretses pigem juba kuid varem kodumaalt võistluspaiga poole lähetatud paadi pärast, millega taaskohtumine ei olnud kerge – tuli üksjagu vaeva näha, et veetunnetus kätte saada ning ühine rütm leida.

Eelsõitudega starditakse pühapäeval

Paadiklassis on registreeritud 18 riigi osalemine. Lisaks Eestile teevad kaasa Ukraina, Poola, Saksamaa, Kanada, Sloveenia, Venemaa, Tsehhi, Iraak, Sveitš, USA, India, Horvaatia, Itaalia, Holland, Uus-Meremaa, Suurbritannia ning Lõuna-Korea.

Favoriitideks peetakse Londoni olümpiavõitjat Saksamaad (Schulze, Heinrich, Schoof, Grohmann) ning tänavu MK-etappe valitsenud Horvaatiat (Sain, Sinkovic, Martin, Sinkovic). Rahvusvahelised eksperdid ennustavad medalivõimalust viimasel kahel MK-etapil poodiumi pronksisele astmele jõudnud Eestile ning ka Suurbritanniale. Finalistidena nähakse samas ka Poolat ning Sveitši.

Eelsõidud stardivad eesti aja järgi varahommikul kell 7.30. Eesti kvartett stardib kolmandas eelsõidus viiendalt veelt vastasteks Itaalia, Holland,  Uus-Meremaa, Suurbritannia ning Lõuna-Korea. Poolfinaali 12 parema sekka pääseb igast sõidust (3)  kaks paremat, ülejäänud saavad teise võimaluse vahesõidus.

VesiRiikStart 25.08 kell 7.30
1ITAItaly
Gabriele CAGNA, Luca RAMBALDI, Simone VENIER, Domenico MONTRONE
2NEDNetherlands
Dirk UITTENBOGAARD, Peter VAN SCHIE, Thijs VAN LUIJK, Meindert KLEM
3NZLNew Zealand
Nathan COHEN, Fergus FAUVEL, Nathan FLANNERY, Hayden COHEN
4GBRGreat Britain
Graeme THOMAS, Sam TOWNSEND, Charles COUSINS, Peter LAMBERT
5ESTEstonia
Kaur KUSLAP, Allar RAJA, Sten-Erik ANDERSON, Kaspar TAIMSOO
6KORKorea
Jung Wook HAM, Youngcheol AN, Jongjin KIM, Byeongjin KIM