MM: Eesti invasõudjad vahesõitu

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. aug. 2011, 21:15

Täna jätkusid Sloveenias Bledis teise võistluspäevaga sõudmise maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindab viis paatkonda. Igati tuleb neid tiitlivõistlusi ajalooliseks pidada, sest väikeriigi au kaitsma sõitis esimest korda invakoondis.

World_Rowing_Champ_2011Täna olid eestlaste osalusel kavas meeste ühepaatide vahesõidud ning invaklassi roolijaga neljapaatide eelringid. Ühepaadil proovis nooruke Joosep Laos pääset veerandfinalistide ehk 24 sekka, kuid paraku eesmärgid veel ei täitunud. Laos, kes startis kolmandas vahesõidus, pidi ajaga 7.19,48 alla vanduma mehhiklasele Salasele (7.10,69) ning Iisraeli koondislasele Fridmanile (7.13,94). Veerandfinaali pääsesid aga vaid igast sõidust kaks edukamat.

2011_Bledi_MM_Kaisa_Pajusalu_foto_R.Lutoshkin
Kaisa Pajusalul oli esmaspäev puhkepäevaks.   Foto: Roman Lutoškin

Esimeses vahesõidus osutusid nendeks Iraani esindaja Naghadeh (7.03,64) ning sveitslane Annen (7.06,23), teisest kreeklane Sofokleous (7.06,27) ja slovakk Babac (7.13,52).

Need, kes ei kvalifitseerunud, hakkavad konkureerima poolfinaalides, mis selgitavad E või F finaali pääsejad, seal aga jagatakse vastavalt kohad 25-31 ning 32 ja edasi.

Eesti invasõudjad püüavad uuesti

Ka Eesti invasõudjad said täna tuleristsed, läbides esmakordselt sini-must-valge all MM-distantsi. Võistlusklass, kus osaletakse, on roolijaga neljapaat ning lühend LTAmix viitab sportlaste füüsisele, mille kohaselt ollakse tõmbesse võimelised rakendama nii üla-kui alakeha. Tähele tuleb panna, et tegemist on meestest-naistest moodustatud segapaatkonnaga. Kvartett koosseisus Ahti Tomp, Alar Õige, Jelena Pipper, Rea Kukk ning abilisena roolimeheks värvatud Mihkel Klementsov läbisid 1000 meetri distantsi 3.57,19ga, näidates Kanada (3.28), Hiina (3.33) ja Ukraina (3.40) järel neljandat tulemust. Meile järgnes Lõuna-Korea, olles ajaga 3.59,27 viies.

Kuna poolfinaali pääses igast eelsõidust kaks esimest, saavad eestlased uue võimaluse teisipäeval kell 11.34 startivas vahesõidus, vastasteks Valgevene, USA, Brasiilia ja Venemaa. 12 parema sekka pääsuks vajatakse minimaalselt 3. kohta.

Sõudepublik ootab, mida suudavad pakkuda avapäeval omas eelsõidus teiseks jäänud paarisaeru kahepaadimehed Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kes peavad jõudma kahe parema hulka, et kvalifitseeruda poolfinaali. Teisipäeval kell 12.12 startivas sõidus on meie meeste vastasteks Itaalia (Montrone-Raineri), Argentiina (Suarez-Rosso) ja Ungari (Elekas, Hermann).

Ka hiljuti uuenduskuuri läbinud paarisaeru neljapaadi koosseisu (Jämsä, Endrekson, Anderson, Kuslap) ootab homme ees kell 13.56 startiv A/B finaali vahesõit, kuhu vastasteks loositi Sloveenia, Uus-Meremaa, Suurbritannia, Taani ja Prantsusmaa.

Vahesõitu läks ka Eesti ainus naissõudja, Kaisa Pajusalu, kes stardib ühepaadil lootustega jõuda B-finaali. Pajusalu täpne stardiaeg on selgumisel.