MM: Endrekson ja Kuslap stardivad pühapäeval B-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. sept. 2018, 12:23

Sõudmise maailmameistrivõistlused Plovdivis on eesootavate finaalidega jõudmas kulminatsioonini. Paarisaeru kahepaadil sõudvad Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap medalisõitu küll ei pääsenud, kuid üllatasid pöidlahoidjaid kõige positiivsemas võtmes ikkagi.

Endrekson ja Kuslap ühendasid kahepaadil jõud peale seda, kui langes sõudeliidu ja treeneri otsus tavapärast lipulaeva, paarisaeru neljapaati, MM-ile mitte lähetada. Treeningutel talletatud vorm vajas realiseerimist ning uus kooslus oligi sündinud. Värske duo startis MM-il lootustandvalt ning jõudis koguni poolfinaali.

Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap poolfinaalis (foto: Fred Killing)

Reede hommikul toimunud esimeses poolfinaalis tõdeti sõudemaailma ässade kõrval, et medalisõitu ei pürgita, ent tugevuselt teine, B-finaal on jõukohane küll. Eesti paatkond lõpetas oma poolfinaali ajaga 6.22,06 kuuendana, tagapool kõikidest konkurentidest ning valmistub nüüd pühapäeval kell 10.54 startivaks B-finaaliks. Poolfinaali võitsid britid Groom ja Beaumont (6.06,59) Uus-Meremaa duo Storey – Harrise (6.08) ning rumeenlaste Prundeanu-Enache (6.08,17) ees. Napilt jäi finaalist välja Poola 6.08,95) ja Eestit edestas iirlaste paatkondki (6.10,95).

Teisest poolfinaalist liikusid A-finaali Prantsusmaa (Boucheron – Androdias, 6.07,73), Šveits (Delarze – Röesli, 6.09,20) ning Saksamaa (Piontek – Hartig, 6.09,70). Eesti vastasteks B-finaali langesid Holland (6.16,13), Norra (6.20,36) ja Bulgaaria 6.50,43). Sõitu on otseülekandes võimalik jälgida veebisaidilt www.worldrowing.com.

Atleete Plovdivis juhendav Matti Killing hindas, et mehed ei saanud õiget rütmi kätte ning kippusid paadi liikumist ise takistama. „Stardist läksime kenasti, aga siis sai ehk saatuslikuks kõrvalrajal sõudva Rumeenia liigkiire tempoga kaasaminek. Nii tapsime õige rütmi ja sõitsime maakeeli öelduna paadi lihtsalt kinni,“ kommenteeris Killing.

Treeneri hinnangul ei läinud soojendussõit päris plaanipäraselt, sest arvukate teiste paatide vahel tuli kiirendused katkestada. „Muidugi läheme B-finaali positiivsete mõtetega. Heal päeval seal alistamatuid pole,“ teadis Killing.