MM: Endrekson jätkab B finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. nov. 2010, 00:00
Uus-Meremaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel hakati täna varahommikul selgitama esimesi finaliste. Eesti lootused olid pandud ühepaadil sõudvale Tõnu Endreksonile.
MM_2010_logoEndrekson, kes jõudis läbi vahesõidu kindlalt poolfinaali, sõudis esimeses poolfinaalis koos Karl Schulze (Saksamaa), Mahe Drysdale’i (Uus-Meremaa), Tim Maeyens’i (Belgia), Ondrej Synek’i (Tsehhi) ning Liang Zhang’iga (Hiina).
Sõit lükkus mitmeid minuteid edasi, kuna neljakordsel maailmameistril Drysdale’il ilmnesid probleemid, mis  olid seotud paadile kohustuslike võistluste kleebiste paigaldusega, sest need kinnitati märjale pinnale alles vahetult enne starti.
Taoline reeglite eiramine tõi korraldajatelt favoriidile koguni hoiatuse. Probleemid aga jätkusid starditsoonis, kus Drysdale, viidates vasakpoolsele paadiservale, tõstis käe ning sõit peatati. Ilmselt viitas uusmeremaallane lahtisele kleebisele ja nii anti kordusstart (Drysdale’i selgitusi juhtunu kohta kuuleb hiljem).
Kõige edukamalt väljusid stardist eeldatavad favoriidid Synek ja Drysdale. Endrekson oli teistest aeglasem, sõudes esimesel poolel kuuendana. Poolfinaali võitis kindlalt tulemusega 7.12,74 Drysdale, kellele järgnesid oodatult Synek (7.15,08) ning üllatuslikult hiinlane Zhang (7.19,35). Nemad kolmekesi kvalifitseerusid ka laupäevasesse finaali, mis sõidetakse kell 02.53.

Kuigi Endrekson finaali ei pääsenud, tegi ta korraliku etteaste, sest pakkus viimasel 500 meetril konkurentsi Maeyensile ning Schulze’le. Jäi napilt puudu, et Maeyens saanuks alistatud. Belglane sai ajaks 7.26,06 ning Endrekson 7.26,15. Viimasena lõpetas Schulze ajaga 7.31,86.

Teise poolfinaali võitis ajaga 7.19,07 britt Alan Campbell norralase Olaf Tufte (7.12,32) ning üllatuslikult tugeva sõidu teinud sloveeni Luka Spiki ees (7.12,83). B finaaliga leppisid rootslane Lassi Karonen (7.18,71), ameeriklane Kenneth Jurkowski (7.23,36) ning leedulane Mindaugas Griskonis (7.23,57).
B finaal Endreksoni osalusel sõidetakse samuti laupäeval, seda kell 01.11.
Homme öösel stardiga kell 03.33 taotleb poolfinaalis finaalipääset paarisaeru kahepaadiduo Kaspar Taimsoo-Allar Raja.