MM: Endreksonilt ilus algus

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. nov. 2010, 01:00
Pärast tormist tingitud viivitust, mis vältas terve 31. oktoobri, saadi Uus-Meremaal toimuvate maailmameistrivõistlustega lõpuks jätkata. Esmalt nägime Tõnu Endreksoni poolt ilusat etteastet ühepaatide eelsõidus. Kuigi südi sõit meest otse poolfinaali ei viinud, suutis pärnakas liidri, briti Alan Campbelliga lõpumeetritel vahet veel kärpidagi.
MM_2010_logoEndrekson startis teises eelsõidus, vastasteks lisaks britile slovakk Lukas Babac, sakslane Karl Schulze, ameeriklane Kenneth Jurkowski ning soomlane Juho Karppinen. Vaieldamatult oli sõidu favoriidiks Campbell, kes ka ühe medalisoosikuna eelsõidu ajaga 6.48,49 võitis. Endrekson liikus 500 meetri märki teisena, napilt järgnemas Schulze ja Karppinen. Poolel maal oli Campbelli edumaa Endreksoni ees juba üle kahe paadi pikkuse ning vahe püsis stabiilsena kuni viimase distantsiveerandini. Siis alustas Eesti koondislane spurti ning suutis Campbelli mõnevõrra ehk üllatadagi, sest vahe vähenes üle sekundi.
Tõnu Endrekson lõpetas eelsõidu kena etteastega teisena, saades kirja tugeva 6.51,58. Kolmas oli Schulze resultaadiga 6.56,33, neljas Babac (6.56,43), viies Jurkowski (6.56,90) ning kuues Karppinen (7.03,66).
Aegade võrdluses sõitis Endrekson välja päeva kuuenda tulemuse.
Kuna igast eelsõidust (4) jõudis otse poolfinaali 12 parema hulka vaid võitja, üritavad ülejäänud uuesti läbi vahesõitude, mis sõidetakse 2. novembril algusega kell 23.53, poolfinalistide sekka jõuda.
Esimese eelsõidu võitis ajaga 6.47,90 üks favoriite, tsehh Ondrej Synek. Kolmandas oli parim neljakordne maailmameister, uusmeremaallane Mahe Drysdale (6.48,60) ning neljandas polnud vastast kahekordsele olümpiavõitjale, norralasele Olaf Tuftele (6.50,66).
Teise Eesti paatkonnana lähevad täna kell 02.11 eelsõidus veele paarisaeru kahepaadil sõudvad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja.