MM: Jaanson-Endrekson pronksil

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. sept. 2007, 21:21

Müncheni MM-veel startis täna finaalis Eesti suurim edulootus – paarisaeru kahepaat koosseisus Jüri Jaanson-Tõnu Endrekson.

 

420

ETV KLIPP
etv-sport_logo.jpg

Vaata Jaanson-Endreksoni pronksisõitu YouTube’st:
YouTube_logo

MK-sarja võitjatena oli Eesti duole panustanud enamik sõudespetsialiste. Iga sõiduga suudeti minna teravamaks ja finaaliks oodati tippvormi saabumist.
Sõitu alustas kõige võimsamalt valitsev maailmameister Prantsusmaa (Adrien Hardy-Jean-Baptiste Maqcuet). Järgnesid Uus-Meremaa (Matthew Trott-Nathan Cohen). Jaanson-Endrekson liikusid kolmandana. Poolel maal hakkasid ettepoole nihkuma sloveenidest Olümpiavõitjad Iztok Cop-Luka Spik, kuid ka kõik teised-Valgevene ja Inglismaa-olid veel medalikonkurentsis. Eesti paatkond alustas lõpuspurdi kruttimist viimasel 500 meetril. Selleks ajaks olid liidriks tõusnud alguses tagasihoidlikul neljandal kohal liikunud sloveenid, aga ka Prantsusmaa oli neile üsna lähedal. 300 meetrit enne lõppu tundus, et Jaanson-Endrekson on tõusmas kullakonkurentsi, kuid siis nad kangestusid.
Kuldmedali ajaga 6.16,65 said Spik-Cop, eelmise aasta maailmameistrid Hardy-Maqcuet tulid hõbedale (6.16,93) ning Eesti sai taas pronksmedali (6.18,32). Neljanda koha hõivasid inglased Matthew Wells-Stephen Rowbotham (6.19,19), viiendaks tulid üllatuslikult finaali jõudnud valgevenelased Dzianis Mihal-Stanislau Schcarbachenia (6.22,90) ning finaali viimasena finisheerus Uus-Meremaa koosseis Matthew Trott-Nathan Cohen (6.24,72).

Endrekson ja Pronkssõdur

Olümpiapilet ja pronksmedal taskus, andis 28-aastane Tõnu Endrekson mõista, et medaliga ollakse äärmiselt rahul. “Ma pole seda varem avaldanud, aga siia, Münchenisse, saabusime juba langeva vormi pealt. Medalita jäämine oleks võrdunud katastroofiga.” “Pingelangus on hetkel tohutu. Igaüks oleks võinud siin finaalis olla kullal, aga ka viimane”, märkis atleet.
Veel viskas ülemeelikus tujus naljahambast kolmekordne MM-pronks välja killu: “Võiksin ise nüüd rahulikult Pronkssõduri asemele pukki kolida”.
Paatkonda juhendav Tatjana Jaanson oli äärmiselt rahul ka pronksmedaliga, kuigi teati, et ollakse kullavõimelised. “Täna oli taas üks ilusatest hetkedest, kus suutsime end realiseerida. Vaadake, kui napilt jäid Wells ja Rowbotham medalita! Täna pidi ka õnne olema”, võttis tituleeritud treener medali toonud sõidu kokku.