MM: Jämsä sõuab laupäeval E-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. sept. 2018, 22:57

Plovdivis toimuvatel maailmameistrivõistlustel on selgroog murtud ning peagi stardivad poolfinaalid. Ühepaadil sõudva Andrei Jämsä saatus selgus neljapäeval E/F-poolfinaalis.

Kuna Jämsä 24 veerandfinalisti sekka ei kvalifitseerunud, pidi tema saatus selguma E/F-poolfinaalis, kus selgitati, kes langevad nõrgimasse sõitu ehk F-finaali. Pärnakas vedas tasemelt kenasti välja, sest võitis oma sõidu ajaga 7.47,01. Teise-kolmandana järgnesid Ukraina (7.50,66) ja Paraguai (7.56,41) atleedid. Ainsana langes F-finaali eksootilise Aafrika riigi Benini sõudja (8.08,70).

Andrei Jämsä Plovdivis (foto: Fred Killing)

Esimesest E/F-poolfinaalist tulid Jämsä vastasteks Egiptuse ja Tai koondislased. E-finaal sõidetakse laupäeval kell 16.45. Sõidu võitja pälvib üldarvestuses 25. koha.

Paarisaeru kahepaat koosseisus Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap üllatas pöidlahoidjaid kui kvalifitseerus vahesõidust 12 parema sekka poolfinaali. Sõit on kavas reede hommikul kell 9.19. Eesti duo vastasteks on Rumeenia, Suurbritannia, Uus-Meremaa, Iirimaa ja Poola. Pühapäevasesse medalisõitu pääseb kolm paremat.