MM: kaheksapaadile 16. koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. aug. 2007, 15:20

Müncheni MMil jäi C-finaal laeks ka kaheksapaadile, mis tuli hiljuti alla 23-aastaste maailmameistriks. Andrus Sabiin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Artur Maier, Martin Absalon, Alo Kuslap, Elar Jaakson, Rauno Talisoo ja roolija Nikita Lunin läksid vastamisi Itaalia, Horvaatia ja Uus-Meremaaga.

420

PILDIALBUM

Kuigi sõidu algus oli paljulubav ja veel kuni poole distantsini oldi koguni liidrid, hakkas siis koostöö lagunema ja võhm lõppema, mis tähendas positsioonide loovutamist. Lõpuks pidi meie kaheksane leppima C-finaali viimase, kokkuvõttes 16. kohaga. Ajaks saadi 5.49,16.
Sõidu võitis Uus-Meremaa (5.44,80) Horvaatia (5.46,88) ja Itaalia ees (5.47,20). Eessõudja Andrus Sabiini sõnul oli meeskond tasemel kuni 1000 meetrini.
“Kõik kulges nagu plaanisime, kuid poolel distantsil ei suutnud meeskond enam järgi tulla ning sõit lagunes. Tippvorm jäi Inglismaal U23 MM-l kulla toonud sõitu. Tunnen end vahesõidust saadik halvasti, õnneks järgneb puhkus”, kommenteeris Sabiin.

Tegelik seis pole siiski paha

Vaatamata resultaadile ei saa juuniorokteti esinemist pidada altminekuks. Hooaja põhieesmärgiks oli ju U23 MM, kust naasti maailmameistritena. Nüüd nähti ära ka vahekord maailma eliidiga. Tipule on oluliselt lähemale liigutud, mis peaks tõstma motivatsiooni järgmistel hooaegadel näiteks B-finaali murda.
Võistkonna kaugem eesmärk on edukas esinemine 2012. aasta Londoni Olümpial.