MM: kahepaat finaalis, olümpiapääse taskus

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. aug. 2007, 19:19

Müncheni MMil kinnitasid paarisaeru kahepaadil Eestit esindavad Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson taas, et võivad kõige kõrgeimaid sihte seada, sest teises poolfinaalis teise koha taganud sõit kindlustas koha A-finaalis, aga mis kõige olulisem – Pekingi olümpiapääsmegi.

420

ETV KLIPP  PILDIALBUM

Nagu viimasel ajal tavaks, alustas Eesti duo väga teravalt, edestades kõiki konkurente. Järgnesid valitsevad maailmameistrid prantslased Jean-Baptiste Macquet-Adrien Hardy, Uus-Meremaa koosseis Matthew Trott-Nathan Cohen, Austraalia Scott Brennan-David Crawshay, USA Samuel Stitt-Matthew Hughes ning Horvaatia Mario Vekic-Ante Kusurin. Kuigi poolel distantsil langesid meie mehed korra ka neljandaks, suutsid nad lõpuosa sõuda väga võimsalt ja tõusid taas teiseks. Teine koht ajaga 6.41,38 kindlustas koha laupäeval peetavas finaalis, aga ka olümpiapileti.
Poolfinaali võitis Prantsusmaa (6.40,47), vaid 0,17 sekundit Eestist hiljem lõpetas Uus-Meremaa ning mõni kümnendik veel hiljem (6.41,94) jõudis pärale B-finaaliga leppima pidanud Austraalia.
Horvaatia ja USA jäid eeldatult poolfinaali lõppu, ajad vastavalt 6.42,10 ja 6.50,02.

Tõnu Endrekson viitas telefonivestluses, et täna olevat märksa parem päev olnud kui üleeile. „Olime hoopis teisest puust vennad kui mõned päevad tagasi. Kõik oli suurepärane – enesetunne, ilm ja üleüldine meeleolugi. Põhieesmärk, Eesti riigile olümpiapileti kindlustamine, sai realiseeritud“, võttis ta positiivseid emotsioone pakkunud päeva kokku, kuid lisas siis tõsinedes: „Aga see sõit oli ikka tappev!“.

Cop ja Spik ei vääratanud

Esimesest sõidust läksid liidritena ajaga 6.40,81 edasi kindlad favoriidid – Sydney Olümpiavõitjad, sloveenlased Iztok Cop-Luka Spik ning 2007. aasta MK-sarja teine paatkond Inglismaalt – Matthew Wells-Stephen Rowbotham (6.41,92).
Kõigi suureks üllatuseks jõudis finaali ka Valgevene võistkond koosseisus Dzianis Mihal-Stanislau Schcarbachenia (6.45,31).
B-finaali kukkusid Belgia (Stijn Smulders-Christophe Raes, 6.49,37), isegi Saksamaa (Christian Schereiber-Rene Burmeister) ja Poola (Michal Sloma-Marcin Brzezinski, 6.57,31).

Tatjana Jaanson eelseisvast finaalist

Paatkonna treener Tatjana Jaanson ennustab ülitasavägist lõppmängu. „See võib tulla fotofinishi sõit, täpselt nagu 1. MK-etapil Linzis. Et kirkaimat tahta, peab see olema hea õnne ja kõigi kokkulangevuste päev“, arvas juhendaja.

Suur MM-finaal peetakse laupäeval algusega kell 12.25. Sõidud toob spordisõbrani ETV otseülekanne.