MM: kahepaat sõuab C finaali pääsu nimel

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. sept. 2017, 22:18

Sarasotas Floridas toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel sai selgeks Eesti paarisaeru kahepaadi saatus, kui nad vahesõidust edasi ei pääsenud.

Kolmapäevastes vahesõitudes selgitati need neli duot, kes saavad võimaluse sõuda poolfinaalis. Jüri Mikk Udam ja Sten Erik Anderson olid esimeses vahesõidus ajaga 6.44,63 kuuendad, mistõttu kõrgesse mängu sekkumine pole enam võimalik. Poolfinaali kvalifitseerusid norralased Tufte ja Borch (6.22,44) ning Rumeenia esindus Enache-Prundeanu (6.24,35). Eestist eespool lõpetasid ka Argentiina, Mehhiko ja Kuuba. Teisest vahesõidust sekkuvad poolfinaali USA (6.18,97) ja Holland (6.19,11).

Kõik poolfinaalist välja jäänud võistlevad neljapäeval C/D poolfinaalis, kus selgitatakse, kes saavad paremasse, ehk C finaali ning kes langevad tasemelt nõrgimasse – D finaali. Eesti stardib C/D poolfinaalis kell 16.45, vastasteks Austraalia, Kanada ja Mehhiko. Teises sõidus algusega kell 16.40 on vastamisi Kuuba, Argentiina, Valgevene ja Saksamaa. Mõlemast sõidust kolm kiiremat lähevad C finaali, kõik ülejäänud D finaali.

Neljapäev on tähtis päev Eesti paarisaeru neljapaadi jaoks, sest kavas on poolfinaal, mis näitab ära, kas nelik on finaaliks küps. Eesti osalusel toimuv teine poolfinaal stardib kell 19.41. Konkurentideks on Venemaa, Uus-Meremaa, Leedu, Saksamaa ja Norra. Esimeses poolfinaalis kümme minutit varem stardivad Prantsusmaa, Holland, Suurbritannia, Poola, Itaalia ja Ukraina. Mõlemast sõidust kolm esimest liiguvad medalisõitu, kõik ülejäänud jäävad omavahel konkureerima B finaalis kohtadele 7-12.

Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Kaur Kuslap ja Allar Raja tegid möödunud pühapäeval eduka avastardi, kui finišeerusid Leedu ja Hollandi järel päeva kolmanda ajaga.

„Saime paadi kenasti jooksma, ent oleme võimelised rohkemakski. Kõik poolfinalistid on valmis medalisõitu murdma“, märkis peatreener Matti Killing vahetult peale avastarti.