MM: Kergekaaluduo sõudis parematega kui võrdne võrdsega

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. sept. 2022, 16:08

Tšehhis Racices toimuval MMil oli täna võistlustules kergekaalus meeste paarisaeruline kahepaat, kel ei jäänud palju puudu poolfinaali pääsemisest.

Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) sõuavad sellisel tasemel esimest aastat. Läbinud puhaste paberitega eelsõidu ja jõudnud otse veerandfinaali, tuli täna seal selgeks teha, millised tiimid liiguvad 12 parema hulka poolfinaali.

Veel 1500 meetri peal Saksamaaga nina ninas liikunud, kolmandale kohale – see viinuks noormehed edasi – hammast ihunud eestlased lõpus veidi kangestusid, finišeerides 6.24,24ga neljandana. 12 sekka pääsesid Norra (6.20,83), Portugal (6.20,89) ja Saksamaa (6.22,71). Eesti paarist tahapoole jäid Ungari (6.43,10) ja Lõuna-Aafrika Vabariik (6.45,71).

 

Kahepaat veerandfinaalis (FOTO: Detlev Seyb)

Väärib märkimist, et järjest peetud nelja veerandfinaali peale kaotasid Eesti mehed parimatele üksnes kuni neli sekundit.

Nüüd saavad Koppel ja Loot võimaluse C/D poolfinaalis võidelda koha eest C-finaalis, mis on kavas homme Eesti aja järgi kell 16.40. Selle sõidu noorimate – Eesti paari – vastasteks on Austraalia, Taani, Poola, Austria ja Türgi. Esimesed kolm pääsevad C-finaali, kus jaotatakse kohad 13-18, ülejäänud sõuavad D-finaalis.

Vööri pool, number ühe peal istuv pärnakas Koppel pidas hea mineku eelduseks tugevat tehnilist põhja. “Ehkki suve esimeses pooles oli meil raske, oleme suutnud edusamme teha ja tehniliselt kõvasti areneda,” märkis Koppel, kelle hinnangul kaotatakse rivaalidele toores jõus.

“Teame, et oleme paljudest tippudest sõudeergomeetril kümmekond sekundit nõrgemad, see andis tänagi tunda,” tõdes sõudja, kelle arvates annab iga sõit tiimile väärtuslikke kogemusi. “Pingutame iga sõiduga: õpime ja läheme paremaks.”

Loot (vasakul) ja Koppel stardis (FOTO: Detlev Seyb)

„Vaadates teistes veerandfinaalides sõutud aegu, tegid meie poisid fantastilise sõidu,“ rõõmustas peatreener Veikko Sinisalo, kelle sõnutsi on noored teinud aastaga läbi muljetavaldava arengu.

„Olen väga õnnelik, ehkki veelgi vägevam olnuks see, kui nad poolfinaali jõudnuks,“ rääkis mitu aastat Eesti sõudekoondist tüürinud juhendaja.

Homme saabub tõehetk paarisaerulise neljapaadi jaoks: kell 13.45 algavas esimeses poolfinaalis selguvad kolm paremat, kes saavad loa osaleda medalisõidus. Eesti vastasteks on Norra, Itaalia, Suurbritannia, Ukraina ja Šveits.

Kogu võistlusega seotud info on leitav siin.