MM-koondis lendab Uus-Meremaale

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. okt. 2010, 00:00
Täna Uus-Meremaale maailmameistrivõistlustele lendavad sõudekoondislased põikasid peale Horvaatias Skradinis toimunud veelaagrit mõneks päevaks kodumaale, et akusid laadida ning reisikohvreid pakkida.
MM_2010_logoPaarisaeru kahepaadil startivad ja medalisoosikuteks peetavad mullused pronksmedallistid Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ning viimasel minutil tänu Euroopa meistrivõistlustel näidatud kõrgetasemelisele tulemusele MM-pääsme lunastanud ühepaadisõudja Tõnu Endrekson viibisid Eestis loetud päevad, sest maakera kuklapoolel toimuvad maailmameistrivõistlused nõuavad suure ajavahe tõttu aklimatiseerumisaega ning tunduvalt varem kohale kolimist.
Raja-Taimsoo
Raja ja Taimsoo tegid tUus-Meremaal änavuse MM-i eelluuret mullu samal ajal.     Foto: Fred Killing
Ajavahega kohanemiseks läheb kaheksa päeva.
Suuresti tuginetakse Taimsoo ja Raja ning nende treeneri Matti Killingu mullusele, samal perioodil Uus-Meremaal viibimise kogemusele, millest järeldati, et kümne tunnise ajavahega kohanemiseks läheb aega kaheksa päeva.
„Seega, kui jõuame kohale 21. oktoobril ning esimene start on 30. kuupäeval, oleme taas korralikus konditsioonis“, kommenteeris eesootavat treener Killing.
„Võistluskeskusest Lake Karapirost elame vaid kümne minuti autosõidu kaugusel, mistõttu meie tingimused on suurepärased ning keskendumisvõimalused tipptasemel“, lisas kahepaadi noorem liige Taimsoo ning täpsustas, et võistlused toimuvad Uus-Meremaa Põhjasaarel, riigi suurimast linnast Aucklandist kagus.
Karapiro_jv_NZLKaader Lake Karapiro’st
Horvaatias läbitud nn „viiamse lihvi laagrit“ pidas Kaspar Taimsoo kordaläinuks. „Ilmad olid sõudmiseks sobivad, mistõttu suutsime etteantud plaanid kenasti realiseerida. Keskendusime lõikude sõudmisele ehk kiiruse arendamisele. Tähelepanuta ei jäänud ka starditõmmete harjutamine“, iseloomustas viljandlane laagris toimunut.
Endreksoni ootab täiesti uus kogemus
31-aastane, parimasse sõudjaikka jõudnud Tõnu Endrekson, keda ootab oma sportlaskarjääris täiesti uus lehekülg ehk konkureerimine maailma tugevaimatega ühepaadil, hindas samuti Horvaatia perioodi kordaläinuks.
„Harjutasime koos Leedu tegija Mindaugas Griskonisega, kes viimaste aastate arenguhüppega on riigi ühepaadisõudmise uuele tasemele viinud“, rääkis Endrekson.
Tonu_Endrekson
Tõnu Endrekson stardib MM-il ühepaadil esmakordselt.                    Foto: Fred Killing
„Tunnen, et vorm on võrreldes septembrikuus toimunud Euroopa meistrivõistlustega paranenud ja ootan huviga esimesi starte. Uusmeremaallased eesotsas nende tipu Mahe Drysdale’iga on mulle broneerinud kehakaalule vastava paadi, kuid eks selle sobivus  jääb kindlasti üheks küsimärgiks üles kuni esimeste startideni“, lisas Tõnu Endrekson, kelle isiklikku paati ei õnnestunud enam kodumaalt võistluspaika lähetada.
Endreksoniga koos sõidab Uus-Meremaale tema treener Tatjana Jaanson.
Sõudjaid saab pika sõidu eel ergutada veel täna
Kõik fännid ja toetajad on täna kell 17.15 oodatud koondist  Talinna Lennujaama ergutma. Kokku viibitakse õhus ja lennujaamades ümberistumisi oodates üle ühe ööpäeva.
Maailmameistrivõistlused Uus-Meremaal vältavad 31. oktoobrist 7. novembrini. Võimalus end värskeimate uudistega kursis hoida on läbi Eesti Sõudeliidu kodulehe või Facebook’i fännilehe. Kui Sa pole veel fänniks hakanud, saad seda teha siin!