MM: Medalipõud sai läbi, Eesti neljapaadile pronks

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. sept. 2015, 13:17

Foto: Fred Killing

Laupäeva pärastlõunal toimunud ülipõnevas paarisaeru neljapaatide tasavägises finaalis võitis Eesti nelik Saksamaa ja Austraalia järel pronksmedali.

BronzeNii sai läbi Eesti sõudmise MM-medalite vaene ajastu, mis kestis alates aastast 2010. Kindla esitlusega võitis kuldmedali Saksamaa (Schulze, Wende, Schoof, Gruhne), saades ajaks 5.53,22. Järgnesid Austraalia (Crawshay, Forsterling, Girdlestone, Watts) 5.54,75ga ning pronksil Eesti 5.56,34ga.

Vaid mõned sekundid peale suurepärast esitlust kanali äärest tabatud ja hääle kähedaks karjunud peatreener Matti Killing oli üliõnnelik ja võttis kõik kokku paari sõnaga: “Medalipõud on läbi. See oli parajalt pikk ja on nüüd läbi”.

Nelja aasta suurim eksam ootab Andrei Jämsät, Allar Rajat, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsood ees 2016. aastal Rio de Janeiro, Brasiilias. Seni Eesti paarisaeru neljapaadil medal olümpiamängudelt puudub. Eesti neljapaadi liikmed ja tulemusele kaasa aidanud taustajõud jõuavad Eestisse tagasi homme kell 23.50. Spordisangareid on võimalik tervitada Tallinna Lennujaamas.

 

2015 MM EST M4x pronks Foto Fred Killing
Taas medalimehed