MM: mõlemad Eesti ühepaadisõudjad vahesõitu

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. aug. 2011, 20:22

Sloveenias Bledis startisid täna sõudmise maailmameistrivõistlused, kus teeb kaasa neli Eesti paatkonda eesotsas paarisaeru kahepaadil sõudvate Kaspar Taimsoo ja Allar Rajaga.

World_Rowing_Champ_2011Kui hommikuses programmis startinud Taimsoo ja Raja jäid oma sõidus brittide Wells-Bateman’i järel teiseks ning uue koosseisuga paarisaeru neljapaat eelsõidu viiendaks, siis õhtul jõudis kord meie ühepaadisõudjate Joosep Laose ja Kaisa Pajusalu kätte.

Nooruke Joosep Laos, kes otsustati Eesti Sõudeliidu juhatuse poolt Bledi saata rohkem õppima ja kogemusi omandama, startis 35 konkurendi seas kuuendas ehk viimases eelsõidus. Nii rohkearvuline osalejaskond tähendab kvalifikatsioonisüsteemi, kus kõigepealt sõelutakse välja 24 veerandfinalisti. Koheselt progresseerusid need, kes jõudsid eelsõidus kolme parema sekka, ülejäänutele jääb uus võimalus vahesõidus.

Laose osalusel peetud sõidu võitis üle pikkade aastate taas tugevasse konditsiooni tõusnud sakslane Marcel Hacker, kel 2000 meetri läbimiseks kulus 6.54,04. Talle järgnesid tulemusega 6.59,04 belglane Tim Maeyens ning ajaga 7.05,12 üllatuslikult tugeva etteaste teinud indialane Sawarn Singh. Laos lõpetas esikolmikust kaugel – resultaadiga 7.21,22 neljandana. Eesti noormehest tahapoole jäid veel Kolumbia ja Kameruni sõudjad.

Vahesõit on kavas esmaspäeval, 29. augustil kell 14.42. Laose vastasteks on Iisraeli, Mehhiko, El Salvadori, Paraguai ja Gruusia sportlased.

Laos ja Pajusalu vahesõidus

Täna asus võistlustulle ka pärnulanna Kaisa Pajusalu, kel konkurente 17 ja eesmärgiks pääs B finaali. Pajusalu startis teises eelsõidus, kus tunnistas Uus-Meremaa esindaja Emma Twiggi (7.29,88) ning mulluse maailmameistri Frida Svenssoni (7.31,23) paremust ja seda tulemusega 7.38,01. Nii Twigg kui Svensson liikusid otse poolfinaali, Pajusalu saab uue võimaluse vahesõidus, mille täpne stardiaeg on veel selgumisel.

Esimese eelsõidu kaheks poolfinalistiks osutusid hiinlanna Xiuyun Zhang (7.29,23) ning sakslanna Annekatrin Thiele (7.32,60), kolmandast liikusid koheselt edasi päeva parima ajaga Valgevene esindaja Ekaterina Karsten (7.25,57) ja tsehhitar Mirka Knapkova (7.27,67).

Esmaspäeval jõuab stardiaeg kätte ka Eesti invasõudjatele, kes stardivad kell 11.50 roolijaga neljapaadil koosseisu Ahti Tomp, Alar Õige, Jelena Pipper, Rea Kukk ja roolija Mihkel Klementsov. Eesti võistkonna vastasteks on Ukraina, Hiina, Lõuna-Korea ja Kanada koondised.