MM: neljapaat tõi Eestile OM-pääsme

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. sept. 2007, 12:44

Müncheni MMil on täna viimane võistluspäev. Finaale sõidavad suured paadid. Noor Eesti neljapaat tegi väga hea sõidu, mille tasuks kokkuvõttes 8. koht ja Pekingi olümpiapilet.

420

 

Sõitu alustas kõige võimsamalt Olümpiavõitja Venemaa. Teisena järgnes USA ning siis Eesti. Austraalia, Kuuba ja Valgevene sõudsid poole paadi pikkuse jagu tagapool. Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo näitasid südi sõiduga, et ka täiesti uued mehed (Latin-Taimsoo) on oma koondisse pääsu sajaprotsendiliselt õigustanud. Mehed tõstsid viimasel distantsiveerandil oluliselt tempot, mõõdusid USAst ning lähenesid ähvardavalt juba Venemaa nelikule. Siiski pidasid viimased lõpuni vastu ja said võiduajaks 5.51,06. B-finaali teisena, kokkuvõttes kaheksandana, lõpetas Eesti ajaga 5.52,79, kolmandana USA (5.53,95), neljandana Austraalia (5.55,22), viiendana Kuuba (5.55,54) ja viimasena ehk esimene meeskond, kes jäi OM-piletita, saabus Valgevene (5.57,43).

Eesti kvartett tagas kindlalt olümpiapääsme ning nüüd on riigil koos kahepaadi koosseisuga vähemalt kuus meest, kes järgmisel aastal Pekingisse sõidavad.

Õhkõrn lootus lisapääsmeid hankida on 2008. aastal toimuv kvalifikatsiooniregatt. Siis on Eestil lootused ühepaadil, lisaks võidakse minna konkureerima ka mõnes muus paadiklassis. Peatreener Jaan Tult pidas Müncheni MMi äärmiseks kordaminekuks. “Võitsime pronksi, meie neljane näitas imelist minekut, meil on teada, et vähemalt kuus meest lendab Hiinasse. Meil tekib koondisse pääsu nimel tõsine konkurents”, võttis ta eduka nädala kokku.
“Närveerisin siin kanali ääres kõige rohkem neljase pärast, aga nagu elu näitas, on meil lisaks vanadele kaladele Latini ja Taimsoo näol veel kaks väga head meest juures”.
Ta tõi esile ka U23 kaheksapaadi ning veel juuniorieas naiste paarisaeru kahepaadi tulemused. “Head meelt teevad ka naabrite Rootsi ja Soome kordaminekud, kuna ka nemad kvalifitseerusid Pekingisse “, lisas Tults lõpetuseks.

Paarisaeru neljapaat komplekteeriti Ruth Vaari, Sergei Glushko, Matti Killingu ja Valeri Osmokesku hoolealusest. MMiks treenis meeskonda Killing.