MM: Pajusalu jäi ihaldatud olümpiapiletita

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. sept. 2011, 16:29

Täna on sõudmise maailmameistrivõistlustel Bledis kavas finaalide päev. Kaisa Pajusalu üritas ühepaadil sekkuda suurde mängu ehk võidelda olümpiapääsme eest, kuid pidi B finaalis tunnistama kõikide konkurentide paremust.

World_Rowing_Champ_2011Pajusalu alustas B finaali tormiliselt, püsides veel poolel maal Azerbaidzaani esindaja Natalia Mustafajeva järel teisel positsioonil ning oli selgelt kinni järgmise aasta olümpiapiletis. Seejärel hakkas pärnulanna tempo langema ning tänavusel kuni 23.aastaste MM-pronksil tuli hakata lõivu maksma. Kukkumine viimasel distantsiveerandil kujunes järsuks – Eesti koondislane tunnistas ajaga 7.58,41 kõikide rivaalide paremust. B finaali võitis ja kokkuvõttes ajaga 7.43,43 saavutas 7. positsiooni Mustafajeva, kellele järgnesid Londoni-piletid võtnud venelanna Julia Levina (7.45,78) ning Pajusalu eakaaslane, leedulanna Donata Vistarttaite (7.46,04).

2011_Bledi_MM_Kaisa_Pajusalu_foto_R.Lutoshkin
Kaisa Pajusalu.  Foto: Roman Lutoškin

Neljas koht kuulus briti sõudjale Frances Houghtonile (7.48,80) ning viies ameeriklannale Genevra Stone’ile (7.49,01).

Eile lõpetas MM-võistlused Eesti paarisaeru neljapaat, kelle taseme laeks jäi sel korral C finaali neljas ja kokkuvõttes 16.koht, mis jätab üles arvukalt küsimusi edasiste tegevuskavade osas. C finaali võitis Prantsusmaa (5.48,50), Tsehhi (5.50,50) ja Sloveenia (5.50,85) ees. Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson ning Kaur Kuslap jõudsid pärale 5.52,54ga. See aga tähendab,et olümpiapiletit meestel taskus ei ole ning eesootav ettevalmistushooaeg saab olema pingelisem kui tavapäraselt.

Meeste ühepaadil anti MMil luba võistelda noorele pärnakale Joosep Laosele, kes lõpetas tippseltskonnas E finaali kolmandana, üldkokkuvõttes aga 27. kohal.

Ajalooliseks kujunesid need võistlused Eesti invasõudjatele, kes varem pole maailmameistrivõistlustel osalenud. Roolijaga neljapaat koosseisus Ahti Tomp, Alar Õige, Jelena Pipper, Rea Kukk ning abimehest roolimees Mihkel Klementsov olid kokkuvõttes 15. kohal.