MM: poolfinaalide eel

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. nov. 2010, 00:00
Uus-Meremaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel kõrges konkurentsis püsivad Eesti sõudjad on valmis eesootavateks poolfinaalideks. Neljapäeval üritavab finaalipääset Tõnu Endrekson ühepaadil, reedel aga Kaspar Taimsoo ja Allar Raja paarisaeru kahepaadil.
MM_2010_logoTõnu Endrekson, kes läbi vahesõidu tagatud poolfinaalipääsme täitis miinimumeesmärgi, stardib juba eeloleval ööl poolfinaalis, kus selgitatakse finalistid. Endrekson läheb veele esimeses poolfinaalis, mis stardib eesti aja järgi 01.33. Edasi A finaali pääseb kolm esimest ning kõik märgid näitavad, et  ülitugev konkurents tõotab põnevusmängu.
Lisaks eestlasele, kelle jaoks oleks finaalipilet kõikide pisiasjade kokku langemine ning suur üllatus, võistlevad kuue parema sekka jõudmise nimel tänavu Euroopa meistrivõistlustel finaalis Endreksoni edestanud ja pronksi võitnud sakslane Karl Schulze, paljukordne tiitlivõistluste hõbe tsehh Ondrej Synek, neljakordne maailmameister, uusmeremaallane Mahe Drysdale, paljude tiitlivõistluste finaalides sõudnud, nüüdki oma hooaja parimasse vormi jõudnud belglane Tim Maeyens ning üllatusvõimeline hiinlane Liang Zhang.
„Mulle taoline formaat, kus enne poolfinaale on taastumiseks vaba päev, sobib. Eks taastumiskiirus on aeglasem, kui Pekingi olümpiamängude aastal, peapõhjuseks pean 2009. aastal võetud puhkepausi. Poolfinaal tuleb põnev ja ma ei kavatse lihtsalt midagi ära anda“, märkis Endrekson telefoniusutluses vahetult peale talle poolfinaalikoha taganud vahesõitu.
Kahepaat stardib reedel
Teine poolfinaal, mis saab lähte kell 01.43, toob veele ameeriklase Kenneth Jurkowski, leedulase Mindaugas Griskonise, briti Alan Campbelli, norralase Olaf Tufte, sloveeni Luka Spiki ja rootslase Lassi Karoneni.
Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kes on peale neile poolfinaalikoha taganud eelsõitu saanud mitu päeva treenida ja taastuda, üritavad finaalipääset reedel, 5. novembril. Mullused MM-pronksid ja tänavused medalisoosikud sõuavad teises poolfinaalis, kus nende rivaalideks on argentiinlased Ariel Suarez-Cristian Rosso, norralased Nils-Jakob Hoff-Kjetil Borch, viimaseid päevi valitsevad maailmameistrid sakslased Eric Knittel-Stephan Krüger, tänavused maailmakarikasarja üldvõitjad-britid Matthew Wells-Marcus Bateman ning finaalivõimelised tsehhid David Jirka-Petr Vitasek.
„Eelsõidus tundsime end väga kindlalt ja võib öelda, et sõit polnud raskemate killast. Loomulikult on meie eesmärgiks medal. Kõigepealt on aga vaja jõuda poolfinaali“, teatas Kaspar Taimsoo loetud tunnid peale eelsõitu ning avaldas lootust, et finaaliks jõutakse hooaja parimasse vormi.
Teises kahepaatide poolfinaalis näeme üles rivistumas Austraaliat (Bidwell-Hudson), USA (Ochal-Anderson), Uus-Meremaa (Cohen-Sullivan), Prantsusmaa (Berrest-Bahain), Hiina (Liu-Shi).
Finaalid sõidetakse laupäeval ja pühapäeval. Otseülekande medalisõitudest teeb ETV.