MM: sõudenelik peab olümpiakohta püüdma Tokyo-aastal

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. aug. 2019, 15:32

Põhja-Austrias toimuvad sõudmise maailmameistrivõistlused on jõudnud lõpusirgele. Eesti paarisaeru neljapaadi teekond Tokyosse jätkub järgmisel aastal kvalifikatsiooniregatil, kuna B-finaal Linzis ei läinud plaanipäraselt.

Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo jõudsid 12 parema hulka B-finaali läbi õnnestunud vahesõidu. Kuigi medalisõitu pääs jäi poolfinaalis unistuseks, püsis lootus, et B-finaalis tullakse vähemalt teiseks ning kindlustatakse ihaldatud olümpiapilet. Selleks pidanuks nelik vähemalt teiseks platseeruma, kuid lootused ei täitunud: paatkond finišeeris ajaga 6.09,36 kuuendal kohal. Sõidu võitis imetlusväärse etteaste teinud Norra 5.58,13. Seejuures oli kahekordse olümpiavõitja Olaf Tuftega tugevdatud nelik viiesaja meetri peal viimane, alustas seejärel tugevat tõusu ning suutis viimastel meetritel seni juhtinud Suurbritanniatki üllatada (5.58,65). Esimesena jäi olümpiapiletita 6.01,59ga kolmandana finišeerinud Uus-Meremaa, kes elas 1700 meetri peal läbi aeru kaotuse, kuigi puhaski sõit poleks neile tõenäoliselt olümpiakohta taganud. Eestit edestasid Ukraina (6.02,15) ning Venemaagi (6.06,15).

Eesti sõudenelik Linzis (Fred Killing)

„Tuul tugevnes ja rajad loositi ümber. Kuna meil polnud poolfinaalis head kohta ette näidata, saime paigutuse ebasoodsaimale radadest: keerutav külje- ja vastutuul, järgmisteks startideks valmistuvad paatkonnad – kõik see mõjutas,“ ohkas koondise peatreener Matti Killing.

Kuna sel hooajal jäi Tokyosse pilet kindlustamata, avaneb järgmisel aastal viimane võimalus: kevadel toimuval kvalifikatsiooniregatil on paadiklassis välja käia kaks lisapääset. Killingu sõnul on kõik jätkuvalt võimalik, ent valikregatt on alati keeruline. Viimati pidi Eesti sõudenelik sellise kadalipu läbima Londoni olümpiasuve hakul, mil tagas regati võitmisega olümpiakoha.

Vaata Eesti neliku etteastet siit.

Kahepaat D-, Jämsä G-finaalis

Meeste paarisaeru kahepaat koosseisus Jüri-Mikk Udam ja Sten-Erik Anderson sõudsid D-finaalis. Paatkond finišeeris Kuuba koondise (7.02,15) viiendana (6.28,82) ning sai MM-i kokkuvõttes 23. koha. Eestlasi edestasid oma sõidus Sloveenia (6.23,87), USA (6.24,98), Jaapan (6.27,52) ja Tšiili (6.28,10). Ühepaadil sõudnud Andrei Jämsä sõudis tugevuselt eelviimases, G-finaalis, kus oli ajaga 8.00,56 kuues. Üldarvestuses tähendas tulemus 40. kohta.