MM: Taimsoo ja Raja medalikonkurentsist väljas, kuid olümpiapääse veel sihikul

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. sept. 2011, 12:19

Täna ootasid tuhanded spordisõbrad Eestis põnevusega, mida suudavad Sloveenias Bledis toimuvatel maailmameistrivõistlustel saata korda kõrgeimate lootustega veele läinud Kaspar Taimso ja Allar Raja. Neilt oodati sekkumist medalikonkurentsi, aga ka väikeriigile olümpiapääsme kindlustamist.

World_Rowing_Champ_2011Kahjuks on medalivõimalused meie duo jaoks minetatud, sest täna toimunud teises poolfinaalis ei õnnestunud kolme hulka sõuda. Taimsoo ja Raja alustasid esimest distantsiveerandit liidritena, kuid hakkasid siis konkurente mööda laskma – poolel maal olid juhtima asunud kullafavoriidid Uus-Meremaalt – Nathan Cohen ja Joseph Sullivan ning kodupubliku rõõmuks taas koostööd tegema asunud Iztok Cop-Luka Spik. Seejärel panid oma paremuse maksma ka prantslased Cedric Berrest-Julien Bahain. Kolme finalistina jõudsid finaali Uus-Meremaa (6.16,68), Sloveenia (6.19,25) ja Prantsusmaa (6.19,74).

2011_Bledi_MM_M2X_foto_F.Killing
Raja ja Taimsoo treeningul.  Foto: Fred Killing

Eesti võistkond lõpetas 6.21,27ga neljandal kohal, neile järgnesid norralased Hoff ja Borch (6.34,47) ja noored leedulased Ritter-Mascinskas (6.54,03).

Seega sõuavad Taimsoo ja Raja B finaalis, kus on vaja jõuda vähemalt viiendaks, et tagada Eestile paadiklassis koht Londoni olümpiamängudele. Pääse ei ole nimeline.

Esimesest poolfinaalist liikusid medalikonkurentsi 2009. aasta maailmameistrid, sakslased Gruhne-Krüger (6.20,59), britid Wells-Bateman (6.22,12) ning olümpiavõitjad, austraallased Crawshay-Brennan (6.22,91).

Meie meestele tulevad sellest sõidust B finaali vastasteks argentiinlased Suarez-Rosso, Kanada esindajad Wilkinson-Berkhout ning tsehhid Vitasek-Jirka.

Põnev B-finaal stardib juba homme kell 11.03. Võistlustest teevad otseülekande nii worldrowing.com kui ERR.