MM: Taimsoo ja Raja tõid riigile olümpiapileti

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. sept. 2011, 11:58

Sloveenias Bledis on alustatud väikeste ehk B finaalide sõitmisega, kus selgitatakse välja kohad 7-12. Enamusele tähendab see aga ka järgmise aasta Londoni olümpia pääset.

World_Rowing_Champ_2011Kuigi paarisaeru kahepaadil startivad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja jäid teravast tipust eemale ja ei pääsenud finaali medaleid nõudma, säilis neil suurepärane võimalus Eestile olümpiapääset lunastada. Täna ennelõunal startinud B finaalis rivistusid lisaks eestlastele üles tsehhid Vitasek-Jirka, leedulased Ritter-Mascinskas, kanadalsed Wilkinson-Berkhout, argentiinlased Suarez-Rosso ning norralased Hoff-Borch.

2011_Bledi_MM_Taimsoo_ja_Raja_III
Raja ja Taimsoo B finaali lõpumeetritel.  Foto: Rein Kilk

Kuigi meie mehed alustasid hiilivalt neljandalt positsioonilt, tõusid nad viimasel 500 meetril võimsalt esile, seljatades ajaga 6.20,02 kõik konkurendid. B finaali võit ja kokkuvõttes 7. koht tähendas kohe ka olümpiapiletit ning mulluste maailmameistrivõistluste tulemuse parandamist koha võrra.

2011_Bledi_MM_2X_F.Rein_Kilk

Eesti paarile järgnesid Norra (6.21,60), Argentiina (6.21,98), Leedu (6.22,12), Kanada (6.25,37) ja Tsehhi (7.22,45).

Seda, kas Taimsoo ja Raja istuvad kahepaadis ka Londoni-aastal, on vara öelda. Viimati oldi teravad aastal 2009, kui maailmameistrivõistlustelt õnnestus treener Matti Killingu juhendamisel koju tuua pronksmedal. Eesti Sõudeliidu huviks on tiitlivõistlustele tugeivama paatkonna saatmine ja üheks traditsiooniliseks paadiklassiks on olnud paarisaerukvartett. Samas tuleb möönda, et tänavustel maailmameistrivõistustel pidi uuenduse läbinud koosseis tõdema, et OM-pääsmeni ei küünditud. Järgmisel aastal avaneb veel üks võimalus olümpiakvalifikatsioonis, kuid pääsmete arv on siis äärmiselt tagasihoidlik.