MM: Udam ja Anderson jätkavad vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. sept. 2017, 23:05

Sarasotas Floridas toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel tegid esmaspäeval avastardi Jüri Mikk Udam ja Sten Erik Anderson, kelle edasine saatus ja poolfinaali pääs hakkab sõltuma vahesõidust.

Kolmandas eelsõidus startinud Udam ja Anderson pidanuks reeglite järgi tagama vähemalt teise koha, et otse poolfinaali pääseda. Siiski jäädi neljandaks, mis aga noormeeste plaane veel päris maha ei tõmba, kuna uus võimalus kvalifitseeruda saabub juba kolmapäeval kell 18.35. Eelsõidu võitsid Uus-Meremaa esindajad Harris ja Storey (6.17,89), kellele järgnesid bulgaarlased Vasilev ning Božilov (6.22,72) ja sakslased Runge-Steinradt (6.25,89). Udam ja Anderson said kirja 6.37,82 ning viimasena lõpetanud Mehhiko 6.39,56.

Esimesest sõidust jõudsid poolfinaali Šveits ja Leedu, teisest Poola ning Prantsusmaa ja neljandast Suurbritannia ja Itaalia.

Udami-Andersoni vahesõidu rivaalideks on Kuuba, Rumeenia, Norra, Argentiina ja Mehhiko. Poolfinaali pääseb kaks paremat. Ülejäänud hakkavad selgitama, kes jääb C ning kes D finaali.

Teisipäeval ühtki Eesti paatkonda võistlemas ei näe. Avapäeval näitas meeste paarisaeru nelik sisu, kui jõudis koheselt 12 poolfinalisti sekka. Poolfinaalid sõidetakse saabuval neljapäeval Eesti aja järgi kell 19.31 ja 19.41. Sõitude koosseisud loositakse kolmapäeval seejärel, kui on teada vahesõidu tulemused.