MM:neljapaatki pääses poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. aug. 2009, 00:00
Poolas Poznanis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel läbis oma vahesõidu ka meie paarisaeru neljapaat, jõudes 12 parema hulka poolfinaali.
726
Peale eelsõitu oli meie nelik koosseisus Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Vladimir Latin ja Igor Kuzmin seisus, mis andis uue võimaluse edasipääsu püüda läbi vahesõidu. Tänase sõidu vastasteks olid USA, Austraalia ja Iraan. Algselt stardinimekirjas olnud Inglismaa loobus edasisest võistlemisest.
Kuigi distantsi algusosas liikus meie kvartett Austraalia järel teisena, loovutati õige pea koht ka USAle. Iraanist, kelle aeg oli konkurentsitult nõrgim- 6.21,50- polnud sõudmise arenguriigina teistele vastast
728
Eesti neljane eelsõidus                          Foto: Fred Killing
Vahesõidu võitjana lunastas pääsu 12 hulka Austraalia (5.46,93), järgnesid USA (5.49,35) ning viimasena kvalifitseerus Eesti (5.59,61).
Eesti osalusel poolfinaal sõidetakse reedel meie aja järgi kell 15.53, kus vastasteks on kõik potentsiaalsed finaalikoha nõudlejad – Sloveenia, Horvaatia, Poola, Ukraina ja Austraalia.
Teises poolfinaalis tulevad veele USA, Itaalia, Tsehhi, Saksamaa, Prantsusmaa ja Venemaa.
Homme olulised sõidud
Homme on Eesti sõudmise jaoks ülioluline päev, sest poolfinaalides tulevad veele alles käesoleval hooajal moodustatud paarisaeru kahepaat- Taimsoo-Raja – ning juba edasipääsuga suurüllatuse valmistanud Kaisa Pajusalu.