MM:Raja ja Taimsoo avastart edukas

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. aug. 2009, 00:00

Täna startisid Poola kuulsas sõudelinnas Poznanis täiskasvanute maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondist on esindamas neli paatkonda. Äsja tegi avastardi meie paarisaeru kahepaat Allar Raja-Kaspar Taimsoo.

 726
Kokku toimus kolm eelsõitu, kust sõeluti esimesed poolfinalistid. Selleks pidi oma stardis vähemalt teiseks tulema.
Teises eelsõidus veele tulnud Raja ja Taimsoo näitasid kohe esimestest meetritest head minekut, tõustes inglaste Wellsi ja Rowbothami ning Kuuba duo Arruez-Hernandez’i ees liidriks.
Lõpumeetritel kujunes eriti terav duell just brittide ja meie kahese vahel, millest ülinapi eduga väljusid võitjatena Suurbritannia sportlased. Ajad oli vastavalt 6.24,37 ja 6.24,95.
Avastardi õnnestumine on Eesti paatkonna jaoks kahtlemata rõõmusõnum, sest nüüd ei pea end kulutama teisipäevases kurnavas vahesõidus, mistõttu saab korralikult puhata ja treenida.
 
Vahesõitu langesid sel hooajal esile kerkinud poolakad Sloma-Chabel (6.26,38), kuubalased (6.29,82), Ukraina koosseis Morozov-Kryvenko (6.31,23) ning norralased Albert ja Hoff (6.32,48).
 
Teisedki favoriidid ei vääratanud
 
Esimesest eelsõidust jõudsid otse poolfinaali ühed MM-favoriitidest, prantslased Bahain-Berrest (6.20,56) ning samuti medalisoosikud Uus-Meremaalt, Trott-Cohen (6.23,06).
 
Ka kolmandas stardis liidrid ei vääratanud. Kindlalt tagasid edasipääsu sakslased Knittel-Krueger (6.22,87) ning sloveenid Luka ja Jan Spik (6.24,84).
 
Poolfinaalide lõplikud koosseisud selguvad peale teisipäeval toimuvaid vahesõite. Finaalikohtade jagamine toimub neljapäeval, 27.augustil.