Müncheni MK: Gulovile kokkuvõttes 12.koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2008, 11:32

Sõudmise maailmakarika esimesel etapil Münchenis pääsesid nii ühepaadimees Leonid Gulov kui ka paarisaeru neljapaat B-finaali, kus selgitati kohad 7-12.

MK_logo.jpg

Esimesena käis võistlustules eelsõidust võidu võtnud Gulov. B-fnaalis sõudsid tema vastu legendaarne sloveen Iztok Cop, Austria esinumber Ralph Kreibich, hollandlane Sjoerd Hamburger, leedulane Mindaugas Griskonis ja Bulgaaria esinumbriks tõusnud Aleksander Aleksandrov. Kuigi Eesti koondislane alustas teravalt ja püsis esimesel poolel Copi ja Hamburgeri järel kolmandana, hakkas ta õige kohe vaikselt positsiooni loovutama ja lasi viimasel 500 meetril mööda ka teised konkurendid. Gulov sõudis B-finaali ajaks 7.54,27 ja sai MK-etapil 12. koha. Ülitugevas konkurentsis, kus startis koguni 37 ühesemeest, võib selle tulemusega igati rahule jääda, kuigi täieliku rahulolu taganuks B-finaali parem esitlus.
B-finaali võit läks kindlalt Copile (7.26,43). Järgnesid Hamburger (7.29,79) ja üllatuslikult leedulane Griskonis (7.31,44). Kreibich sai neljandana kirja aja 7.34,98 ja viiendana Aleksandrov 7.37,51.

Gulovit aitav treener Matti Killing teadis rääkida, et kuni 1500 meetri märgini püsis sportlane konkurentsis, kuid kui teised tõstsid tempot, ei jõudnud OM-pääset ihkav Gulov kaasa minna ja tema sõit lagunes. „Üldkokkuvõttes päris kena MK-esitlus”, märkis Killing.