Müncheni MK: Jämsä-Endrekson eelsõidus viimased

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. juuni 2010, 00:00
Täna alustati Saksamaal Münchenis sõudmise maailmakarikasarja teise etapiga. Eesti koondise suuruseks on viis paatkonda, neist kõrgeimad edulootused on pandud ühepaadil sõudvale pärnulannale Kaisa Pajusalule ning esmakordselt sel hooajal paarisaeru kahepaadil startivatele Andrei Jämsäle ja Tõnu Endreksonile.
MK_logo
Jämsä ja Endrekson startisid kahepaatide esimeses eelsõidus koos sloveenidest vendade Spik’ide, norralaste Hoff-Borch’i, sakslaste Johanneseni-Peteri, ameeriklaste Ochali-Andersoni ning shveitslaste Vonarburgi-Stoferiga.
Juba esimesel 1000 meetril sai selgeks, et vähemalt avaringis eestlastel parimate sekka asja pole, mis välistas ka otse poolfinaali, 12 parema sekka, pääsu. Jämsä ja Endrekson lõpetasid oma sõidus konkurentsitult viimastena, saades ajaks 6.34,37, mis tähendas kaotust võitjatele Vonarburg-Stoferile ligi 15 sekundiga (Shveitsi duo võiduaeg 6.18,56). Eelsõidus teisena lõpetasid sakslased (6.20,44). Järgnesid USA tulemusega 6.21,53, Norra ajaga 6.24,89 ning enne Eesti paari sloveenid resultaadiga 6.29,33.
Tõnu Endrekson oli kommentaari andes ja edasist silmas pidades siiski entusiastlik. „Avastart on tehtud ning see näitas, et rasketes oludes polnud koostöö kiita. Keskendume õhtusele vahesõidule ja usun, et suudame end oluliselt parandada“, kõlas olümpiahõbeda selgitus eelsõidu tagasihoidliku etteaste kohta.
Uus võimalus õhtuses vahesõidus
Igast eelsõidust pääses otse poolfinaali vaid võitjapaar, ülejäänud saavad uue võimaluse hilisemates vahesõitudes. Teisest sõidust läksid edasi tsehhid Vitasek-Jirka (6.21,79), kolmandast uusmeremaallased Sullivan-Cohen (6.19,59) ning neljandast Bledi MK võitjapaar, britid Wells ja Bateman(6.22,18).
Vahesõidud on kavas täna õhtuses programmis.
Naiste samas paadiklassis tegi MK-debüüdi täiesti uus Eesti koosseis Sille Vaiksaar-Natalija Garankina. Veele tulid nad teises eelsõidus koos Suurbritannia, Leedu, Valgevene, Rumeenia ja Soome paaridega. Kuna paatkondi on vähe, siis vastavalt võistlussüsteemile selgusid kohe ka esimesed finaali pääsejaid – igast sõidust esimene jõudis kuue parema hulka.
Eesti osalusel peetud sõidust läksid võitjatena ajaga 7.05,55 britid Grainger-Watkins. Järgnesid Valgevene (7.08,55) ja Leedu (7.11,50).
Eesti naised saavad siiski veel ühe võimaluse, seda õhtuses vahesõidus.
Eesti on esindatud ka meetse kergekaalu ühepaatide konkurentsis. Võistlejate nimekirjas on tartlane Reigo Pihlak, kes oli avaringis ajaga 7.27,43 viimane.
Eelsõidud on veel läbimata Kaisa Pajusalul ja Igor Kuzminil, kes tulevad starti peale lõunat.