Müncheni MK: neljapaat võitis B-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2008, 11:58

Sõudmise maailmakarika esimene etapp pakkus Eesti koondisele üldkokkuvõttes positiivse emotsiooni, kuna paarisaeru neljapaat koosseisus Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo võitis peale eilset ebaõnnestunud poolfinaali kindlalt B-finaali, saades üldkokkuvõttes 7. koha.

MK_logo.jpg                 PILDIALBUM

Kui meie kvartett oli eile mitmete halbade tegurite kokkulangevuse tõttu jäänud poolfinaalis konkurentsitult viimaseks, tuli täna midagi kardinaalselt muuta. Filippi-firma paat, mis kõrge parda tõttu on pigem mõeldud kõrge lainega sõiduks, vahetati taas käepärasema „Empacheri” vastu. Taandumas olid ka eessõudjat Rajat vaevanud õietolmuallergia nähud, mistõttu saadi taas sajaprotsendiline valmisolek. Eesti kvarteti vastasteks tulid Rumeenia, Valgevene, Tsehhi, Ukraina ja Inglismaa. Start tehti terav ja paatkond liikus tavapäraselt võimsalt. Eestlaste võidus polnud kahtlust – kuigi see tuli tugeva Tsehhi paatkonna ees ajaga 6.15,01 üsna napilt (tsehhide aeg 6.16,21), oli see siiski piisavalt rahuldustpakkuv ja tõstis üldise meeleolu taas üles. Kolmanda koha said ukrainlased (6.18,02), neljanda Inglismaa (6.18,23), viiendana jõudis pärale Valgevene (6.18,85) ja viimasena Rumeenia (6.30,67).

Treener Killing andis mõista, et on hoolealustega taas rahul ja et eilne ebaõnnestumine ei saa häirida edaspidist ettevalmistust. Küsimusele, kas paatkonda plaanitakse ka muudatusi, vastas treener üheselt: „Ma ei näe vendi, keda neljases katsetada. Teel Pekingisse jätkame sama koosseisuga.”

Ka eessõudja Allar Raja jäi sõiduga silmnähtavalt rahule. „Täna võisime taas sirge seljaga paadist välja astuda”, kostis Sindi väikelinnast pärit atleet lõbusalt. Veel pole selge, kus neljapaat järgmisena stardib. Kuna õige pea alustatakse alpimajakuuriga, jääb kindlasti vahele kodune tippsündmus Eesti Karikas. Võib-olla minnakse taas võistlustulle mai lõpus – juuni alguses toimuval Luzerni teisel MK-etapil.