Müncheni MK: Rajalt-Taimsoolt tasemel finaalsõit

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuni 2009, 11:09

Täna on Müncheni MK-etapil finaalide päev. Ainsana jõudsid eestlastest medalite eest võitlema Allar Raja ja Kaspar Taimsoo paarisaeru kahepaadil.

218

Sõidus, kus startisid kaks Saksamaa paatkonda, Uus-Meremaa, Inglismaa ja Poola, alustasid meie mehed kenasti, püsides poole distantsini medalikohal. Juhtima oli asunud Uus-Meremaa koosseis Matthew Trott-Nathan Cohen. Taimsoo-Raja stardis Foto: Peter Spurrier Teine pool võistlusest kujunes Rajale-Taimsoole raskemaks, mida näitas ka konkurentide omast kolm-neli tõmmet madalam minutitempo. Finaali võitis natuke üllatuslikult Saksamaa 1 ehk Stephan Krueger-Eric Knittel, kes said ajaks 6.24,87. Järgnesid Uus-Meremaa (6.26,01) ja ajaga 6.26,92 Saksamaa 2 (Tim Bartels-Mathias Rocher). Paadiklassi tituleeritud paar, Matthew Wells-Stephen Rowbotham jõudsid pärale alles neljandana (6.27,01) ning Eesti duo viiendana (6.28,74). Finaali viimane koht kuulus poolakatele Michal Slomale-Wiktor Chabelile (6.38,59).

Kaspar Taimsoo avaldas kommentaaris head meelt, et paat nii hästi liikus. “Oleme Allariga jõudnud selgusele, et kahepaadil jätkame ka edaspidi. Teame seda, et meie lõpp vajab teritamist, teame, et meie viimased 500 meetrit on konkurentide omast nõrgemad”, lausus Taimsoo.

701
Taimsoo-Raja pärast sõitu                         Foto: Peter Spurrier

“Olen veendunud, et pidanuksime startima Banyolese I MK-etapil, sest tugevad stardid tippkonkurentsis tagavad edu”, vaagis andekas sõudja ning avaldas lootust, et MMi eelselt suudetakse väärikad võistlusolud duole tagada.