Müncheni MK: stardis Gulov ja neljapaat

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. mai 2008, 08:14

Tänasest läheb tippsõudmises elu põnevaks, sest Saksamaal Münchenis saab 8.-10. maini toimuma esimene maailmakarikaetapp.

MK_logo.jpg

Loomulikult on olümpiahooaja algul õhus palju küsimusi ja spekulatsioone. Tõotab minna huvitavaks, sest ka eestlastel on oma sõna sekka öelda.
Münchenisse sõitvasse koondisse kinnitati ühepaadil startiv Leonid Gulov, kelle eesmärgiks on kindlasti paarisaeru neljapaati koha tagasi võitmine. Gulovit tervitab koguni 36 konkurenti sh paar hooaega tagasi komeedina orbiidile ilmunud, eriti aga 2007. aastal hiilgavaid tulemusi näidanud tsehh Ondrej Synek, inglaste lootus Alan Campbell, sakslasest äss Marcel Hacker, Ateena Olümpiavõitja norralane Olaf Tufte, viimase hea sõber ja treeningpartner rootslane Lassi Karonen, Saksamaa etapiks Luka Spiki kõrvalt paarisaeru kahepaadist ühesesse kolinud, kogenud ja tiitlitega pärjatud Iztok Cop jpt.

Gulovi pääs B-finaali oleks igati korralik tulemus.  Eestile OM-pileti lunastanud paarisaeru neljapaat, mille koosseis on jäänud samaks nagu eelmise aasta maailmameistrivõistlustelgi, läheb võistlustulle 16 vastasega.

 596
Leonid Gulov treenimasMüncheni OM-kanalil          Foto: Fred Killing

Allar Raja, Igor Kuzmini, Vladimir Latini ja Kaspar Taimsoo suur eesmärk on jõuda A-finaali, mis tagaks Pekingiks valmistumisel rahuliku töömeeleolu. Konkurents tõotab kujuneda äärmiselt tugevaks, sest stardis on kolme viimase aasta maailmameistrid poolakad, Ateena kuldmedalivõitjad, venelased, lisaks veel alati tugevad Austraalia, Valgevene, Tsehhi, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Ukraina.

597
Neljapaat 2008                                                         Foto: Fred Killing