Müncheni MK: Taimsoo ja Raja tegid finaalis võimsa sõidu

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. mai 2011, 12:35

Münchenis toimuval MK-etapil on täna finaalidepäev. Eesti paatkondadest jõudis ainsana kuue parema sekka paarisaeru kahepaat koosseisus Kaspar Taimsoo-Allar Raja, tõestades oma kuulumist maailmaklassi. Finaali tulemused

Samsungi_SUDMISE_MK_logo_2011Matti Killingu juhendamisel töötav tiim on 2009. aasta MM-pronks, aga mullune kaheksas. Tänavu on meeskonna ambitsiooniks korralik esitlus maailmameistrivõistlustel ja sellega Eestile olümpiapääsme kindlustamine. Vähemalt tänase esitlusega, kus pronksmedalist jäi lahutama vaid 0,22 sekundit, võib aimata, et ambitsioonidel on korralikult alust.

 

2011_Muncheni_MK_Raja-Taimsoo_finaal_4

Taimsoo ja Raja tänane etteaste finaalis.      Foto: Fred Killing

Tänase finaali võitsid tulemusega 6.15,38 2009. aasta maailmameistrid sakslased Eric Knittel-Stephan Krüger. Neile järgnesid ülinapilt, ajaga 6.15,43 britid Marcus Bateman-Matthew Wells ning Saksamaa teine duo, riigi esinumbri staatusele hammast ihunud Mathias Rocher-Hans Gruhne (6.16,85).

Hooaja plaanid selgumas

Taimsoo ja Raja sõudsid terve distantsi neljandana, tegid väga tugeva lõpuveerandi, millega vähendasid küll vahet liidritega, kuid jäid napilt siiski pronksmedalist ilma. Kena esitlus tähendas Eestile ka nelja MK-punkti.

Eesti paatkonna vanem liige, Allar Raja, märkis peale tulist finaali, et seisund on paljulubav ning MMile sõidetakse kõrgeimate eesmärkidega: „Täna tegime korraliku esitluse ja see võttis hooaja alguses tekkinud pingedki maha. Saame nüüd rahus keskenduda hooaja põhieesmärgile, maailmameistrivõistlustele“

Hooaja edasised plaanid olevat juba peaaegu selged ja need näevad ette kaasa löömist teistelgi MK-etappidel, aga ka jaanipäeva paiku Leedus toimuval Merevaigust Aerul.

Ülejäänud finalistid, USA ning Leedu teine koosseis kuulusid juba teise eseloni ning jäid maha sekundeid: William Miller ning Glenn Ochal läbisid raja 6.22,32ga ning poolfinaalis korralikult üllatanud Saulius Ritter-Rolandas Mascinskas 6.25,44ga.