Müncheni MK: tugev sõit viis Gulovi B-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. mai 2008, 17:08

Täna on Müncheni MK-etapil poolfinaalide päev. Äsja käis veel ühepaadimees Leonid Gulov, näidates väga head taset, kuigi sellest ei piisanud A-finaali jõudmiseks.

MK_logo.jpg

Üleeile jõudis Gulov eelsõidu võiduga raskusteta poolfinaali 18 parema hulka. Niiviisi sai noormees eile rahulikult treenida ja taastuda. Selleks, et jõuda suurde finaali, oli vaja tulla vähemalt teiseks, B-finaaliks piisanuks kolmandast-neljandast kohast, viimase kahe jaoks jäänuks C-finaal, kus jagatakse kohad 13-18.

600
Leonid Gulov 2008                                    Foto: Igor Meijer,

Gulovi rivaalideks loositi Ateena Olümpiavõitja, norralane Olaf Tufte, Shveitsi esinumber Andre Vonarburg, Bulgaaria talent Aleksander Aleksandrov, britt Charles Cousins ja Brasiilia koondislane Anderson Nocetti. Tugevas vastutuules kulgenud sõidu liidriohjad haaras kohe algusest peale Tufte. Järgnesid Vonarburg, Aleksandrov, Cousins, Nocetti ja viimasena meie mees. Kuigi 1000 meetri märgis tõusis Gulov korra ka kolmandaks, andis ta lõpuks bulgaarlasele võimaluse endast taas mööduda ja jõudis pärale ajaga 8.06,98 neljandana. Sõidu võitis ootuspäraselt Tufte (7.50,67) Vonarburgi (8.02,44) ja Aleksandrovi ees (8.05,83). C-finaali langesid Cousins (8.06,38) ja Nocetti (8.06,98).

Täitis eesmärgi

Seega täitis Gulov miinimumeesmärgi jõuda vähemalt B-finaali, kuhu esimesest poolfinaalist tulevad tema vastasteks sloveen Iztok Cop ja austerlane Ralph Kreibich ning kolmandast hollandlane Sjoerd Hamburger ja uuele tasemele jõudnud, viimasel ajal koos Jüri Jaansoni ja Tõnu Endreksoniga koos treeninud leedulane Mindaugas Griskonis. Lisaks Tuftele ja Vonarburgile murdsid finaali Alan Campbell (Inglismaa), Lassi Karonen (Rootsi), Ondrej Synek (Tsehhi) ja Marcel Hacker (Saksamaa).

Otseülekanne Eurospordist

Gulovi osalusel peetav poolfinaal toimub homme kell 9.42. Finaalidest teeb otseülekande Eurosport.