Muiste ja Endrekson jagasid Alfal kuldmedalit

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. jaan. 2021, 10:01

Tänavu virtuaalsel teel toimunud Alfa sõudevõistlus tõi meeste võistlusklassis ülipõneva sõidu, mille lõpetasid võrdse ajaga Tõnu Endrekson ja Leo Muiste.

Koroonapiirangutega seoses ei olnud võimalik võistlust tavapärasel moel läbi viia. Küll aga istusid sportlased siiski sõudeergomeetritele virtuaalvõistlusel. Kaasa löödi nii kodudest kui sõudeklubidest üle Eesti, kus hajutamisreegleid jälgides internetis ühendatud masinatel osaleda sai. Online-süsteem tõi võistlema sõudjaid välisriikidestki, peamiselt Soomest ja Lätist. Seejuures paiknes Alfa virtuaalvõistluse staap hoopis Hollandis, kuna sealne ettevõte Time Team on loonud vastava tarkvara.

Üle Eesti laiali olid ka sõudetipud meeste võistlusklassis. Traditsiooniliselt läks 1000 meetri distantsil legendaarne Tõnu Endrekson (Pärnu SK) kohe konkurentidel eest. Veel 200 meetrit enne finišit oli tema edu teiste ees väga turvaline.

Jõuproovist näidati otseülekannet

Endrekson tunnistas, et väikeselt sõudemasina ekraanilt rivaalide jälgimine oleks talle peaaegu kätte maksnud. „Tavaliselt näed võistlusel silmanurgast paatide liikumist ikkagi suurelt ekraanilt,“ nentis ta. „Väga ootamatult märkasin Leo Muiste võimast finišispurti ja jõudsin veel sellele natukenegi vastata.“

Viljandist pärit tulevikulootus Muiste (Viljandi SK) sai Endreksoni kätte täpselt finišijoonel, ja nii läks esikoht jagamisele ajaga 2.46,2. Niisamuti pidasid kolmanda koha peale kõva duelli maha Allar Raja ning Jüri-Mikk Udam. Nemadki lõpetasid võrdse ajaga 2.48,6.

Hoolimata virtuaalsel teel toimunud võistlusest püstitati ka uus Alfa rekord. Meeste vabaklassis, kus löövad kaasa sõudmisega varasemalt mitte kokku puutunud harrastajad võitis Egert Erm. Tema lõpuaeg 2.52,7 ongi kiireim, mis selles võistlusklassis varasemalt sõidetud. Alfa tänavune kiireim naine oli Sonja Peltola Soomest, aeg 3.18. Talle järgnesid Liisu Mitt ja Annabel Aron (mõlemad Pärnu SK), ajad vastavalt 3.19 ja 3.22,3.

Märtsis toimuvad sisesõudmise Eesti Meistrivõistlused. Kui piirangute leevenemist ei tule, peetakse needki virtuaalsel teel.

Lõpuprotokolliga saab tutvuda siin. Võistlusest toodeti otseülekanne, mida saab järele vaadata siin.
Otsetee meeste finaalsõidule; Endreksoni ja Raja võistluse järgsed kommentaarid.