Nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. aug. 2013, 17:39

Eeloleval nädalavahetusel stardivad Pärnu jõel täiskasvanute, veteranide ja parasõudmise Eesti meistrivõistlused, tuues kokku nii asjaarmastajad kui maailmameistrivõistlusteks valmistuvad tipud.

Võistlused toimuvad nii laupäeval kui ka pühapäeval, startides esimesel päeval kell 14.10 meeste paarisaeru neljapaatide poolfinaalidega. Läheb põnevaks, sest võistlusveele libiseb ka Lõuna-Koreas toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistuv nelik Taimsoo, Anderson, Raja ja Kuslap.

2013 EMV tulekul
Autasustamissild ootab 2013. aasta tegijaid vahetult peale finaalsõite

Teises poolfinaalis tuleb võistlustulle Pärnu Sõudeklubi nelik, kus teiste seas teevad kaasa ka mitmeid kõrgeid tiitleid võitnud Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä.

Esivõistlustel teeb stardi ka Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu, osaledes nii oma põhipaadil – ühesel, aga ka klubikaaslastega suuremates paatides.

Kindlasti tekitavad elevust kuninglike aluste ehk kaheksapaatide finaalsõidud.  Meeste võistluses teeb oma koduklubi  – Pärnu Sõudeklubi ridades kaasa Eesti läbi aegade edukaim sõudja Jüri Jaanson.

Lisaks täiskasvanute arvestusele jagatakse meistrimedalid välja veteranide ja parasõudmise klassides.

Finaalsõidud stardivad laupäeval kell 15.45 ning pühapäeval 12.00. Võistluste finiš asub Pärnu Sõudeklubi territooriumil aadressil Rääma 27. Distantsi esimest veerandit on mugav jälgida vasakkaldalt, Pärnu Sõudekeskus Kalevis, aadressiga Suur-Jõe 50.