Narvas selgusid sisesõudmise Eesti meistrid

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. märts 2017, 22:58

Läinud laupäeval, 4. märtsil, tõmmati Narvas toimunud Eesti sisesõudmise meistrivõistluste ja Telia-sarja 4. etapiga joon alla tänavusele sisehooajale. Eesti meistriteks krooniti Joosep Laos ja Liisu Mitt.

Kõik kodumaised tituleerituimad tegijad jäid tänavusest jõuproovist kõrvale, kuna valmistuvad eeloleval nädalal Horvaatiasse esimesse veelaagrisse sõitma ning võistlus ei sobinud treeninplaanidesse. Seetõttu jäi troon vabaks uutele tulijatele. Meeste 2000 meetri distantsil paraku aegu alla 6 minuti ei näidatud. Oma esimese meistrikulla pälvis 6.03,8-ga Pärnu kalevlane Joosep Laos, kellele järgnesid 6.05,7-ga klubikaaslane Sten-Erik Anderson ning 6.08,3-ga Oskar Kuzmin Tallinna Sõudeklubist.

Joosep Laos Concept2 neljapaat null ee

Värske Eesti meister Joosep Laos. Foto: neljapaat.null.ee

Naistest kaitses mullust võitu 7.10,2-ga finišeerinud Liisu Mitt Pärnu Sõudeklubist. Hõbeda pälvis viljandlanna Erli Mat 7.26,7-ga ning pronksi teenis võtja klubikaaslane Nora Küüts 7.28,4-ga.

Tüdrukute B klassi esikolmikusse mahtusid Laura Stina Kivistik (7.38,6, Viljandi Sõudeklubi), Irena Budanova (7.41,1, Tallinna Sõudeklubi) ning Kadri Vilbaste (7.44,2, Pärnu Sõudekeskus Kalev). Poiste sama vanuserühma pjedestaali hõivasid viljandlased Leo Muiste (6.32,5) ning Handreas Karl Kivistik (6.40,6) ja narvalane Dmitri Poljakov (6.45,5).

Neidude A-vanuseklassi kuldmedali viis 7.02-ga SAK Tartusse Leena Kattel. Järgnesid viljandlanna Kärolyn Mäesaar (7.11,8) ning Pärnu Sõudeklubi esindaja Greta Jaanson (7.24,3). Noormeeste samas eagrupis krooniti riigi meistriks Pärnu Sõudekeskus Kalevi liige Rain Harjus (6.21,6). Hõbeda pälvis 6.22,2-ga narvalane Mihail Kuštein ning pronksmedali Bertty Nurm Pärnu Sõudeklubist (6.23,9).

Meistrimedalid jagati Narvas välja ka kergekaalu klassides. Naistest võitis 7.53,8-ga viljandlanna Eve Sankovski. Järgnesid narvalanna Aleksandra Kulitskaja 7.56,7 ning Pärnu Sõudeklubi esindaja Kristel Lusikas 8.15,4-ga.

Kõige põnevama ja pingelisema etenduse pakkusid kergekaallastest mehed. Tasavägise sõidu võitis 6.25,3-ga viljandlane Kermo Randmäe, tõugates troonilt eelmise aasta meistri, 6.25,9-ga finišeerunud tartlase Andres Nöpsi. Pronksmedali võitis samuti tartlane Karl-August Ruusalepp (6.32,6).

Medaleid jagati ka parasõudjate vahel. Naiste LTA-klassis, kus osalejad rakendavad tõmbesse nii ala- kui ülakeha, võitis 9.28,1-ga meistrikulla Sõudespinning ee esindaja Jelena Pipper. Talle järgnesid pärnulannad Birgit Näppi (9.52,7) ning Anna-Friida Jürgenson (12.14,4). Meeste samas kategoorias võitis Eesti Kaitseväe esindaja Ergo Mets (7.18,7). Järgnesid sama organisatsiooni esindaja Emil Hiiesalu (7.25,2) ning pärnakas Agor Tettermann (7.53,3).

Ka veteranid etendasid meistrivõistlustel oma osa. Noorimate naisveteranide (30+) seas krooniti 7.30,5-ga Eesti meistriks Crossfit Tartu esindaja Liina Raidma. Talle järgnesid 7.36-ga Regina Sikk Väike-Maarjast ning 7.41,2-ga Maia Looskari. Veteranide parima aja eest hoolitses 40+ vanusegrupi võistleja Tiina Kapten, kel 2000 meetri distantsi läbimiseks kulus 7.16,3. Hõbeda võitis 7.20,1-ga viljandlanna Reti Joandi ning pronksi 7.48,8-ga Kaitseliidu Järvamaa maleva liige Tiia Riis. Vanimas grupis (50+) võidutses tuntud noortetreener Tatjana Jaanson Pärnu Sõudeklubist (7.41,1). Järgnesid Venemaa külalisvõistleja Olga Dilimbetova 7.51,9 ning viljandlanna Linda Meiesaar 8.33,2-ga.

Noorimate meestveteranide meistrikulla võitis 6.17,9-ga Ain Altermann. Talle järgnes 6.21,1-ga Sõudespinning.ee liige Marko Kadakas. M40+ klassi kuldmedali võitis 6.18,6-ga viljandlane Hasso Arnim Aivar Jürgensoni (6.23,1) ning järvajaanilase Aivar Lagenõmme ees (6.28,2). M50+ veteranide meistriks krooniti 6.28-ga Ants Einsalu Väike-Maarjast. Hõbe ja pronks läksid Nikolai Titarenko ja Sergei Lutaiga Venemaale, kes said aegadeks vastavalt 6.43,2 ja 6.44,1. Vanima eagrupi (60+) poodium kuulus täielikult Väike-Maarja meestele. Kulla võitis 7.16,6-ga Jaan Miglai. Talle järgnesid Väino Stoltsen (7.52,3) ning Enno Aoveer (8.10,7).

Pakkumaks võistlusvõimalusi kõige noorematelegi, avasid korraldajad võistlusklassi kuni 14-aastastele (C-klass). Nemad võistlesid küll poole lühemal, 1000 meetri, distantsil, ent meistrid selgusid siingi. Tüdrukute seas pälvis kulla 3.44-ga lõpetanud Narva tüdruk Uljana Safonova. Järgnesid Jane-Liis Nõmmsalu Pärnu Sõudekeskus Kalevist (3.45,5) ning Merilin Lindre Tallinna Sõudeklubist (3.48,8).

Poiste meistriks tuli 3.18,5-ga finišeerunud narvalane Gleb Forstiman. Hõbeda pälvis 3.20,2-ga lõpetanud SAK Tartu noormees Ken Markus Üle ning pronksi viljandlane Rainer Oras (3.22,9).