Neljapaadisõudjad ja Pajusalu treenisid Horvaatias

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. nov. 2013, 19:27

Üsna kohe peale tänavuse sõudehooaja ametlikku lõppu alustas üks osa tippsõudjad 2014. aasta planeerimist tugeva laagritsükliga varasemast tuttavaks saanud Skradinis Horvaatias.

Kui Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä ning nende juhendaja Tatjana Jaanson suunduvad Hispaania sõudevetele järgmise nädala esmaspäeval, siis Matti Killingu treenitavad paariseru neljapaadimehed ning Kaisa Pajusalu kogusid vormi Horvaatia väikekülas Skradinis – seal, kus juba aastaid Eesti kõleda sügise eest on varjutud ning meeldivaid treeningtingimusi nauditud. Nüüd ollakse tagasi kodumaal, seljataga hulk veekilometraaži ning omandatud individuaalseid tehinikanüansse.

2013 Allar Raja M1x Skradin
Allar Raja Skradinis. Foto: skkalev.ee

Matti Killing, kuidas Skradinis elu kulges ning kas kõik planeeritu viidi ellu?

Rändasime Horvaatiasse peale Sveitši Armada Cup’i ning pingutasime kolm nädalat järgmise hooaja parima vormi nimel. Praktiliselt kogu kavandatu sai ka kenasti ellu viidud ning laagrist saadud efektiga võin juhendajana küll igati rahule jääda. Ilmaolud olid meeldivad, soojapügalaid sageli meie mõistes suve jagu ning tuul eriti ei kimbutanud. Siiski ühel korral loobusime veele minekust ning asendasime treeningkorra ka väga vajaliku üldkehalise ettevalmistusega. Mõned aastad tagasi ehitati Skradinisse jõusaal ning seda oleme ka usinalt üldettevalmistuses kasutanud.

Kes laagerdasid ning millistel paatidel treenisite?

Olime Horvaatias meeste neljapaadi ning Kaisa Pajusaluga. Nii Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap kui ka Pajusalu töötasid ühepaatidel ning ma arvan, et laagri peamiseks kasuteguriks oli just individuaalse töö ning tehnilise meisterlikkuse lihvimine. Lisaks rahulik aeroobne liikumine, vahelduseks rattatreeningud ning juba mainitud üldkehaline osa.

Millises seisus on hiljuti mandlioperatsioonil käinud Pajusalu tervis.

Kaisa saabus Horvaatiasse mõnevõrra hiljem ning alustas rahulikult treenimisega – ta on taas rivis.

2014. aasta hooaja peamiseks eesmärgiks on kahtlemata tugev tulemus maailmameistrivõistlustelt. Kuid millistel jõuproovidel on veel kavas osaleda?

Nagu viimastel aastatel tavaks, alustame nüüdki aprillikuus toimuvate Horvaatia lahtiste meistrivõistlustega. Seal on esindatud tugevad koondised ning näeme, kuidas talvine töö on mõjunud. Aga muidugi on põhieesmärgiks MM, mis nüüd toimub Amsterdamis ning maikuus Belgradis sõidetavad Euroopa meistrivõistlused. Järgmise hooaja plaanidesse mahub vaid üks maailmakarikasarja etapp – kavandame startimist 2015. aasta MM-paigas, Prantsuse Alpide jalamil asuval Lac d’Aiguebelette’il ja seda just mõttega saada tulevastest võistlusoludest detailne ülevaade.