Neljapaat võitis eelsõidu

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. aug. 2005, 06:27

Jaapanis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel on Eesti paarisaeru neljapaat alustanud võimsalt, võites eelsõidu päeva parima ajaga 5.45,79.

Eesti nelik koosseisus eessõudja Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Leonid Gulov ja Jüri Jaanson alustasid hiilivalt, püsides olümpiavõitja Venemaa järel. Veel 1000 meetri märgis oli seis sama, Eestile järgnes olümpiafinalist Saksamaa. Siis võttis meie paatkond liidriohjad st. Andrei Jämsä tõstis tempot ning 1500 meetri peal oli vahe teiseks tõusnud Saksamaa ees 1,16 sekundit. Venemaa oli langenud kolmandaks. Viimasel 500 meetri lõpukiirusel kasvas vahe meie kasuks veelgi ning soodsates ilmastikuoludes peetud sõit võideti 5.45,79-ga Saksamaa (5.48,60) ja Venemaa (5.49,58) ees. Esimesed kolm pääsesid otse edasi poolfinaali ehk 12 parema hulka. Neljandaks jäänud USA ning viies Austraalia saavad uue võimaluse vahesõidus.

Eesti paatkonna eessõudja Andrei Jämsä enne treeningut

TULEMUSED

Sel hooajal on paarisaeru neljapaatide klassil eriline tähendus. Eriline seepärast, et favoriitide Eesti, Sloveenia ja Tsehhi koosseisudes sõuavad seekord legendaarsed sõudehundid, pikki aastaid ühepaatidel ilma teinud, vanad head sõbrad, Jüri Jaanson, Vaclav Chalupa ja Iztok Cop. Hoopis teine rütm, teine tunnetus ning meeskonnatöö alused… Igatahes jääme põnevusega ootama, mida suudavad meie mehed. Sel hooajal pole nad kaotanud ühtegi võistlust…