Niidupargis silgati Märt Lelle mälestuseks

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. nov. 2021, 11:39
image_pdfimage_print

Omaaegse sõudetreeneri Märt Lelle auks lippas eile Pärnu Niidupargi rajal üle poolesaja spordisõbra.

Üheksakümnendate keskel manala teed läinud Lelle oli noortetreener, kes märkis Niidupargi künklikul, liivasel maastikul maha legendaarse jooksuraja, mis saanud külge ränkraske katsumuse maine. Tänaseks on parkmetsast kujunenud populaarne liikumispaik, osalt tänu Lellegi initsiatiivile.

FOTO: Start on antud (Tatjana Jaanson)

Ehkki koroonaaeg vähendas tänavugi jõudsalt spordiürituste arvu, võttis omaaegse treeneri ametikohaks olnud Pärnu sõudeklubi nõuks memoriaalüritus siiski läbi viia.

Jõuproovist võtsid osa mõlema Pärnu sõudeklubi atleedid, külalised Viljandist ja mitmed suvepealinna jooksumehed ja -naised. Meeste seas võitis kümme ligi kilomeetrist ringi 46.03ga läbinud Rait Mänd (Pärnu SK), kellele järgnesid klubikaaslased Raiko Tammjärv ja Mark Kiradi, ajad vastavalt 53.29 ja 58.26. Naistest viis trofee oma auhinnakappi Rääma klubi esinduses Anni Rava, saades kuuel ringil kirja 33.05.

Võistluse galerii, autor Tatjana Jaanson

Tulemused

Üks ring

Tüdrukute D-klass (kuni 12aastased): 1. Emma Järv 5.21 (Viljandi SK), 2. Elle-Maria Tart 5.36 (Pärnu SK), 3. Saara Grete Leetsar 6.51 (Pärnu SK).
Poiste D-klass: 1. Veiko Aasma 3.58 (Pärnu aerutamisklubi), 2. Artur Ilves 4.14 (Viljandi SK), 3. Magnus Liier 5.10 (Pärnu SK).
Tüdrukute C-klass (13-14aastased): 1. Bärbel Rõõm 5.09 (Pärnu SK), 2. Lisandra Šapkin 5.43 (Pärnu SK), 3. Lisete Mänd 5.52 (Pärnu SK).

Kolm ringi

Poiste C-klass: 1. Martin Villems 15.09 (Viljandi SK), 2. Nikolai Kiradi 15.56 (Pärnu SK), 3. Renari Kiil 16.16 (Pärnu SK).
Tüdrukute B-klass (15-16aastased): 1. Gerli Endrekson 16.49 (Viljandi SK), 2. Christin-Anette Morin 20.18 (Pärnu SK), 3. Karolin Põbo 20.55 (Pärnu SK).

Kuus ringi

Poiste B-klass: 1. Robin Hunt 30.10 (Pärnu SK), 2. Roland Mitt 33.31 (Viljandi SK), 3. Werner Jõgeva 33.50 (Pärnu SK).
Naised: 1. Anni Rava 33.05 (Pärnu SK), 2. Cäroly Paatsi 41.11 (Pärnu SK).
Naiste vabaklass: 1. Kaja Lepp 46.17 (OK West).

Kümme ringi

Poiste A-klass (17-18aastased): 1. Brenet Volmerson 53.24 (Pärnu SK), 2. Mark-Sander Ardel 56.04 (Pärnu SK), 3. Karl-Joosep Raudkivi 57.46 (Pärnu SK).
Mehed: 1. Rait Mänd 46.03 (Pärnu SK), 2. Raiko Taave Tammjärv 53.29 (Pärnu SK), 3. Mark Kiradi 58.26 (Pärnu SK).
Meeste vabaklass: 1. Roman Jõerand 47.18 (Anu Jooksutrennid).

Allikas: Pärnu sõudeklubi