Noored lendasid Pekingi MMile

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2007, 13:03

423

Tiitlikaitsjad Rõndina ja Pajusalu

Eesti noorsõudjate koondis lendas juunioride maailmameistrivõistlustele Pekingisse. Võistlused peetakse 8.-11. augustil Shunyi olümpiakanalil. Juunioride (kuni 18-aastased ka) koondis koosneb kolmest paatkonnast ja viiest sportlasest. Medalilootustega lähevad veele paarisaeru kahepaadi valitsevad noorte maailmameistrid, Narvast pärit Jevgenia Rõndina ja pärnakas Kaisa Pajusalu. Sel hooajal on neiud olnud edukad ka täiskasvanute hulgas, sest saavutasid Amsterdami maailmakarika etapil B-finaali teise, kokkuvõttes 9. koha. Paatkonna treener on Ulvi Lutoshkin

Poiste ühepaadil teeb MM-stardi viljandlane Martin Neerot, kes mullusel tiitlivõistlustel oli 14. Just Neerotilt oodatakse arenguhüpet, sest hooaja algusest on tal ette näidata mõned väga head stardid. Tähelepanu väärib fakt, et noormees oli aprillis toimunud Eesti täiskasvanute koondise katsevõistlusel B-finaalis Kaspar Taimsoo järel teine. Atleeti juhendab Ruth Vaar.

Väli ja Lissovski MM-debüüt

Suurvõistluste debütandid on poiste paarisaeru kahepaadil startivad tallinlane Ronald Väli ja narvalane Jevgeni Lissovski. Võistkonna esindajana viibib Hiinas Eesti Sõudeliidu kohtunike kogu esimees Robert Väli.

Shunyi võistluspaik on valmis Pekingis toimuv MM omab tähtsust kui testvõistlus enne järgmise aasta Olümpiamänge. Osalejaid on ca kuussada 49 riigist. Üldiselt on võistluspaik valmis, kõrvaldamist vajavad vaid mõned üksikud väiksemad puudused. FISA komisjonijuhi Svetla Otzetova sõnul on nad hiinlastega rahul ja loodetavasti näitab ka juunioride MM, et suveolümpiaadiks on kõik juba valmis.

491

Vasakult paremale:
Martin Neerot, Ruth Vaar, Kaisa Pajusalu, Ronald Väli, Ulvi Lutoškin, Jevgeni Lissovski, Jevgenia Rõndina.
Kükitab Robert Väli.