Noored võitsid Baltic Cup’ilt kolm pronksi

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. okt. 2012, 21:22

Läinud nädalavahetusel toimus Poolas Kruszawicas kuni 17. aastaste noorsõudjate Baltic Cup. Läänemere äärsete riikide noortekoondiste konkurentsis õnnestus Eesti noortel kolm pronksmedalit koju tuua.

2012_Baltic_Cup_logoKoondisega Poolas viibinud treener Roman Lutoskin märkis, et laupäeval sõideti 500 meetri distantsil ning pühapäeval oli kavas klassikaline 2000 meetrit. Tüdrukute paarisaeru neljapaat rivistuses Polina Varsavskaja, Marliis Reinkort, Andra-Laura Meeksa ning Kristel Tohu võitis 500 meetril ajaga 1.41,68 Saksamaa (1.38,37) ja Venemaa järel (1.40,24) pronksmedali. Eestlastest jäid tahapoole Poola (1.42,03) ja Rootsi (1.43,90).

Lühikesel distantsil jõudis finaali ka poiste paarisaeru neljapaat. Võistkond koosseisus Reimo Otter, Erik Amor, Markus Ritson ja Daniel Liik näitas tulemusega 1.32,37 neljandat aega, jäädes alla Poolale (1.27,95), Saksamaale (1.28,65) ja Leedule (1.29,17). Viiendana lõpetas tulemusega 1.35,28 Norra.

Tüdrukute paarisaeru kahepaadil olid Erli Mat ja Kreete Koovit viiendad (1.51,34). Finaali võitis Leedu (1.45,39), Venemaa (1.45,87), Poola (1.49,32) ja Saksamaa (1.49,61) ees.

2012_Baltic_Cup_P4x
Poiste paarisaeru neljapaat poodiumil. Foto: Roman Lutoškin

Poiste samas paadiklassis võidutses Leedu (1.30,74), Poola (1.33,17) ja Saksamaa (1.34,40) ees. Eesti duo Joosep Veltson-Andreas Lünekund lõpetasid ajaga 1.38,70 kuuendana. Meie koondislasi edestasid ka neljandana lõpetanud Venemaa (1.35,80) ja viies Rootsi (1.36,58).

Poiste ühepaadil oli Ilja Grigorjev resultaadiga 1.44, 84 neljas. Finaali võitis ajaga 1.41,10 venelane Konstantin Moksin poolaka Natan Szymczyki (1.42,48) ning sakslase Philipp Syringi (1.44,63) ees.

Klassikalise võistlusmaa säravaimate tulemuste eest hoolitsesid Erli Mat ja Kreete Koovit, kes paarisaeru kahepaadil võitsid ajaga 7.31,35 pronksmedali. Kuld kuulus tulemusega 7.21,19 Leedule ning hõbemedal viidi Norrasse (7.29,67).

Ka poiste paarisaeru neljapaat koosseisus Otter, Amor, Ritson ja Liik võitsid pikal distanstil pronksmedali (6.22,63). Kullale sõudis end ajaga 6.15,65 Saksamaa, hõbe kuulus Poolale (6.18,69).

Poiste paarisaeru kahepaat Veltson-Lünekund lõpetas finaali ajaga 6.56,91 kuuendana, jäädes alla Leedule (6.32,63), Poolale (6.35,36), Saksamaale (6.43,32), Poola duubelmeeskonnale (6.45,17) ja Venemaale (6.53,52).

Ühepaadil oli Ilja Grigorjev ajaga 7.38,71 kuues. Kulla võitis tulemusega 7.14,16 poolakas Szymczyk sakslase Syringi (7.19,20) ja venelase Moksini (7.24,29) ees.

Juhendaja Lutoskin jäi üldjoontes tulemustega rahule. „Minu jaoks oli suurimaks üllatuseks poiste paarisaeru neljapaadi korralik esinemine. Konkurentidega võrreldes on nad aastajagu nooremad ning said siin korraliku võistluskogemuse“, vihjas treener, et tulevikus on uued välisvõistlused ootamas. Samas lisas endine tippsõudja, et Baltic Cup’i laadsed võistlused on noorele põlvkonnale suurepäraseks motivaatoriks ning kinnitas, et kõik, kes Kruszwicas võistlesid olid tasemel ning ei ole välistatud, et järgmise aasta mais toimuvatel Euroopa noortemeistrivõistlustel sama seltskond veele pääseb.