Noorsõudjad tõid Brestist kaks medalit

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. juuli 2017, 20:43

Läinud nädalavahetusel külastasid Eesti sõudmise tulevikutegijad Valgevene piirilinna Bresti, et võtta Baltic Sea Youth Games’il mõõtu mitmete riikide eakaaslastega.

Edela-Valgevenes asuv ligi 340 tuhande elanikuga piirilinn Brest on varemgi sõudevõistlusi võõrustanud ning pakkus noortekoondisele taas võimalust sealset võistluskeskust külastada. Noortekoondise projektijuhi ja treeneri Roman Lutoškini sõnul tuli osalema oodatust vähem riike, ent ometigi said Eesti noorsõudjad, kelles nähakse mõne aasta pärast ainest tugevaid tulemusi teha, korraliku võistluskogemuse.

2017 Baltic Sea Youth Games Budanova ja Lääne koos A.Lipintsoviga (Ruth Vaar)

„Väga hästi sõudsid poiste paarisaeru neljapaat ja tüdrukute paariskahene. Kohe peeti finaalid ning distantski oli tavapärasest lühem“, selgitas Lutoškin ning täpsustas, et 1500 meetrisele võistlusmaale lubati osalema ainult noored, kel sünniaastateks on 2001 ja 2002.

„Lisaks Valgevenele ja meile olid riikidest kohal Saksamaa, Läti ja Leedu“, rääkis treener osalevate maade kohta.

Eestlaste parima etteaste tegid paarisaeru kahepaadil Tallinna tüdrukud Irena Budanova ja Liisa-Marie Lääne, kes said ajaks 5.41,34, vandudes alla vaid 5.39,37ga finišeerunud sakslannadele. Kolmandaks platseerus Leedu duo ajaga 5.43,36.

Lisaks tüdrukutele tõid medali ka kolmanda koha saavutanud poiste paarisaeru neljapaat, kuhu kuulusid Daniil Ovsjannikov, Leo Muiste, Jaan-Sander Klein ja Karl Handreas Kivistik. 4.51,63ga finišeerunud Eesti ees võitsid kirkamad medalid kaks Valgevene paatkonda (ajad vastavalt 4.46,91 ja 4.51,12).

Teet Tuulik ja Jan Oberacker olid paarisaeru kahepaadil ning Hannes Lemenets ühepaadil neljandad. Ühepaadil võistelnud Annabel Aron lõpetas oma sõidus kuuendana.

Järgmine tähtis välisvõistlus selle eaklassi noortele jääb septembri lõppu, mil samas kohas toimuvad Baltic Cup’i nime kandvad rahvusvahelised võistlused.

„Plaanime Bresti kindlasti välja minna ning noortele võistlemisvõimalust pakkuda“, informeeris Roman Lutoškin.


Postituse foto: Eesti edukaim paatkond Irena Budanova ja Liisa-Marie Lääne koos treener Aleksei Lipintsoviga (autor Ruth Vaar)