Noorte EM: Daniel Liik ja Erli Mat jõudsid poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. mai 2014, 17:31

Täna startisid Belgias Hazewinkelis Euroopa noorte meistrivõistlused. Eestit esindab kuus paatkonda.

2014 ERJCh Hazewinkel logoPoiste ühepaadil teeb kaasa 13 atleeti, teiste seas ka pärnakas Daniel Liik. Kokku peeti kolm eelsõitu, millest igast kolm esimest pääsesid poolfinaali 12 parema sekka ning ülejäänud said uue võimaluse õhtuses vahesõidus.

Ka Liik oli üks neist, sest lõpetas oma eelsõidu ajaga 7.44,18 neljandana. Sõidu tulemusega 7.24,07 võitis aser Boriss Yotov. Juba õhtupoolikul sättis pärnakas end taas võistlusveele, sedakorda vahesõidus. Nüüd sai viga parandatud sõidu võitmisega, mille tagas aeg 7.58,86. Ülejäänud kaks poolfinaali pääsejat pärnaka sõidust olid ukrainlane Denis Kryvulia (7.59,82) ning lätlane Martins Polin (8.00,17).

Ühepaatide poolfinaalid on kavas homme, eesti aja järgi kell 12.28 ja 12.34.

Tüdrukute ühepaadil startis viljandlanna Erli Mat, kes oli eelsõidus resultaadiga 8.31,39 neljas ning püüdis uut võimalust 12 parema sekka pääseda läbi vahesõidu. Nii nagu ametikaaslasel Liigil, oli ka Mati vahesõit tulemuslik, kuna ta jõudis teise vahesõidu kolme parema sekka, tagades nii viimasena koha pühapäevases poolfinaalis.

Poiste paarisaeru kahepaadil esindavad koondist pärnakad Marko Laius ja Johann Poolak. Poisid lõpetasid eelsõidu neljandana ning jätkasid vahesõidus. Kahjuks jäi poolfinaali uks ajaga 6.57,09 ligi 3 sekundi kaugusele ning alla tuli vanduda Poola (6.51,76) ja Bulgaaria (6.54,44) duodele. Nii jätkavad Laius ja Poolak pühapäeva C/D poolfinaalis, kusjuures paremasse ehk C finaali tagab pileti koht kolme seas.

Tüdrukute samas paadirühmas on veel Kärolyn Mäesaar-Karoli Loot, kes omas eelsõidus lõpetasid viiendana ning jätkasid vahesõidus. Seal olid nad ajaga 8.06,97 viimased, mistõttu sõuavad pühapäeval C finaalis, kus jagatakse kohad 13-18.

Ainsa üksikaerupaatkonnana on väljas  neidude roolijata kahepaat koosseisus Jessika Scholtz-Anette Steinberg. Nemad olid eelsõidus viimased ning sama kordus ka vahesõidus. Kuna võistlejaid on paadiklassis vähe, osalevad pärnulannad homme B-finaalis, kus võisteldakse kohtadele 7-12.

Suurest paatidest esindab sini-must-valget noormeeste paarisaeru neljapaat rivistuses Erik Amor, Andres Nöps, Nikita Konstantinov ja Mark-Felix Mumma. Ka nemad ei liikunud säravalt, olles eelsõidus viimased.  Tagamaks kohta poolfinaali, pidid noormehed jõudma vähemalt kolmandaks. Kahjuks eesmärk ei täitunud, sest tasuks tuli 4. koht.  Nii jääb paatkonna võimete laeks pühapäevane C finaal.