Noorte EM Racices: kokkuvõtvalt

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. mai 2015, 11:46

Tsehhis Racices toimusid läinud nädalavahetusel kuni 18-aastaste noorte Euroopa meistrvõistlused, kus Eestit esindas kuus paatkonda. Ükski koosseis kõrgeimasse mängu ehk A-finaali ei jõudnud.

2015 ERJCH RaciceTüdrukute ühepaadil startis narvalanna Uljana Borodatšova, kes sõudis tugevuselt kolmandas finaalis (C), olles ajaga 8.46,76 kolmas, võistluste üldarvestuses aga 14-s. Sõidu võitis tulemusega 8.38,76 tsehhitar Tereza Sloupova. Eesti sõudjale järgnesid 8.59,38ga kanadalanna Tatiana Contevicenco ning 9.02,91ga slovakitar Tinka Kerskila.  Euroopa noortemeistriks krooniti 8.09,1ga hollandlanna Marieke Keijser.

Poiste ühesel käis võistlustules samuti Narva atleet, Nikita Konstantinov, kes nii nagu Borodatšovagi, sõudis C finaalis. Konstantinov finišeerus ajaga 8.09,50 kuuendana, mis lõppkokkuvõttes tähendas 20 sportlase konkurentsis 18. kohta.  Euroopa meistritiitli võitis itaallane Giacomo Gentili ajaga 7.23,2.

Poiste roolijata kahepaadil kaitsesid Eesti au tartlased Rasmus Tensing ja Joonatan Kama. Noormehed osalesid B-finaalis, kus lõpetasid 7.37,64ga viiendal kohal, eespool Leedu konkurentidest Stankunas-Juskeviciusest (7.38,99). Kokkuvõttes andis tulemus 12 osaleja seas 11. koha. Euroopa meistritiitli võitsid sakslased Olaf Roggensack-Rene Schmela (6.57,31).

Poiste paarisaeru kahepaadil startisid Racices Pärnu kalevlased Johann Poolak ja Marko Laius. Duo oli esmalt jõudnud poolfinaali, kust A finaali sekkumisest jõud üle ei käinud, mistõttu võisteldi B-finaalis. Seal tegid pärnakad tugeva etteaste, sest lõpetasid Türgi (6.56,76) ja Poola (7.00,30) paaride järel 7.01,75-ga kolmandana, mis kokkuvõttes tagas neile EM-võistluse 9. koha.  Jõuproovil startis ühtekokku 18 ekipaaži. Tiilti võitsid 6.51,14ga itaallased Andrea Cattaneo ja Emanuele Fiume

Tüdrukute paarisaeru neljapaadil näitas Eesti kvartett koosseisus Kristel Gustavson, Leena Kattel, Eliise Alliksaar, Kärolyn Mäesaar 11 konkurendi seas 9 .koha väärilist taset. B-finaalis oldi Eesti neiud 7.16,16ga kolmandad, kaotades Austriale (7.09,56) ja Valgevenele (7.12,23). Eestist tahapoole jäid Leedu (7.28,09) ning Ungari (7.37,16). Meistritiitli kindlustasid endale rumeenlannad resultaadiga 6.58,89.

Poiste paarisaerunelik rivistuses Markus Toom, Karl-August Ruusalepp, Markus Kodasma ja Ander Koppel  sõudis C-finaalis, kus oldi ajaga 6.35,67 neljandad, üldarvestuses 16. kohal. C-finaali võitis 6.30,17ga Serbia paatkond.  Euroopa meistriks krooniti Ukraina paatkonda (6.16,37).

Noortekoondise projektijuht Heigo Tiidemaa jäi suures pildis koondise etteastega rahule. „Kõik tegid enda taseme ära ning seetõttu põhjust nurinaks pole. Natukene jäi kripeldama poiste neljapaadi napp kaotus iirlastele, mis nad poolfinaali ukse taha jättis ning enamat B finaalist soovinuks kindlasti Poolak ja Laius. Tublid olid kõik ning eriti teeb head meelt tüdrukute paarisaeru neljapaadi motiveeritus“, võttis Tiidemaa tiitlivõistlustel osalemise lühidalt kokku.