Noorte EM Trakais: Eesti eest väljas neli paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. juuli 2016, 10:32

Eeloleval nädalavahetusel, 9.-10. juulil, toimuvad rahvusvaheliselt tuntud Leedu sõudekeskuses Trakais noorte Euroopa meistrivõistlused. Eesti Sõudeliit lähetas suurvõistlusele neli paatkonda 11 sportlasega.

2016 ERJCh logoVastavalt noortekoondise projektijuhi Heigo Tiidemaa tehtud ettepanekule otsustas alaliidu juhatus lähetada jõuproovile ühepaadisõudja Bertty Nurme Pärnu Sõudeklubist, poiste paarisaeru kahepaadi rivistuses Mihkel Taros ja Markus Toom, kelle koduklubideks on vastavalt SAK Tartu ning Viljandi Sõudeklubi ning nii poiste kui ka tüdrukute paarisaeru neljapaadid. Poiste nelikus sõuavad Martin Rahuoja, Tristan Lasn ja Margus Kodasma Pärnu Sõudeklubist ning Pärnu kalevlane Ander Koppel. Tütarlaste kvartetti kuuluvad nelja erineva klubi esindajad – Kristel Gustavson (Pärnu SK Kalev), Greta Jaanson (Pärnu Sõudeklubi), Leena Kattel (SAK Tartu) ning Kärolyn Mäesaar (Viljandi Sõudeklubi).

2016 ERJCH T4x koosseis erakogu
Tüdrukute nelik Trakais võistluseelsel treeningul. Foto: erakogu

Enim rivaale – 21 on Bertty Nurmel. Tüdrukute neljapaate teeb kaasa 13 ning poiste paatkondi 19 koondise jagu. Poiste paarisaeru kahepaatide stardinimekirja on eelülesandmise põhjal antud 20 riigi nimed. Esialgse ajakava järgi teevad eestlaste avastardi laupäeval kell 10.36 Taros ja Toom.

Lisaks koondise mänedžerile Heigo Tiidemaale lähevad teiste seas Leetu ka Robert Väli, Priit Purge ja Jaarek Konsa, panustades võistluste korraldamisse arbiitrikaatrite motoristidena.

Poolfinaalid ja finaalid on kahepäevase võistluse raames kavas pühapäeval 10. juulil.

Mullu kaitsesid Racices Tsehhis toimunud tiitlivõistlusel kõige edukamalt Eesti au paarisaeru kahepaadil startinud pärnakad Johann Poolak ja Marko Laius, kes saavutasid 18 ekipaaži seas kõrge, üheksanda, koha.