Noorte MM: avapäevast

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. aug. 2014, 06:24

Kolmapäeval, 6. augustil startisid Saksamaal Hamburgis kuni 18-aastaste noorte maailmameistrivõistlused. Eestit esindab 4 paatkonda.

2014 WRJC Hamburg logoPärnakas Daniel Liik sai õiguse koondist esindada ühepaadil, vastasteks 32 riigi sportlased. Esmalt on asutud 24 veerandfinalisti sõelumise juurde. Liik oli üks neist, kes koheselt läbi eelsõidu sellega hakkama sai ega pea end nüüd vahesõidus kurnama.

Eelsõidu võitis 7.34,21 ameeriklane Benjamin Davison. Järgnesid Maxim Ducret Prantsusmaalt 7.36,13ga ning kolmandana Liik 7.40,60ga. Sõidu ülejäänud saavad viimase võimaluse vahesõitudes, mis peetakse neljapäeva õhtupoolikul.

Liik saab päeva puhata ning sõuab veerandfinaalis eeoleval reedel.

Paarisaeru kahepaatidel võistlevatel Marko Laiusel-Johann Poolakul nii sujuv algus pole olnud. Ka nemad on läbinud eelsõidu, kus jagati veerandfinaali pääsmeid. Otse kvalifitseerusid 4 esimest, kuid eestlased jäid tulemusega 7.13,09 viimaseks ehk viiendaks. Uus võimalus siiski edasi liikuda avaneb juba täna pealelõunal, mil sõutakse vahesõidus.

Poiste paarisaeru neljapaatki on tuleristsed saanud ning nagu Laius ja Poolak, jäädi eelsõidus viimaseks. Paatkonda kuuluvad Artur Veske, Nikita Konstantinov, Mark-Felix Mumma ja Erik Amor. Sõidu võitis 6.13,83ga Saksamaa, Poola (6.19,76) ja Hiina ees (6.25,82).

Eesti nelik sai ajaks 6.43,14 ning jätkab veerandfinaali pääsu nimel veel täna vahesõidus.

Veel ei ole võistlus alanud  paarisaeru kahepaadil startivate viljandlannade Erli Mati-Krete Kooviti jaoks. Eelsõidus tullakse veele kell 12.39, rivaalideks Rootsi, Austraalia, Jaapan ja Ungari. Esimesed 2 pääsevad poolfinaali, teised katsetavad uuesti läbi vahesõidu.