Noorte MM: Eesti lipu viib veele 4 paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. aug. 2014, 09:00

Kolmapäeval, 6. augustil, stardivad Saksamaal Hamburgis kuni 18-aastaste noorte maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindab 4 paatkonda.

2014 WRJC Hamburg logoSõudeliidu peasekretäri Robert Väli sõnul lähetati MM-veele poiste ühe-, paarisaeru kahe- ja neljapaat ning tütarlaste paarisaeruduo.

„Ühepaadil läheb võistlustulle Pärnu Sõudeklubi liige Daniel Liik. Paarisaeru kahepaatidel näeme Pärnu Sõudekeskus Kalevis treenivaid Marko Laiust-Johann Poolakut ning Viljandi Sõudeklubi kasvandikke Erli Mati-Krete Koovitit. Lisaks lubasime starti ka ühe suure paatkonna – pärnakatest ja narvalastest moodustatud poiste paarisaeruneliku rivistuses Erik Amor, Mark-Felix Mumma, Nikita Konstantinov ning Artur Veske“, märkis Väli.

Taustajõudude ridadesse kuuluvad Ruth Vaar, Raini Lelle, Roman Lutoškin ja Jaan Vaiksaar.

Avapäeval teevad stardi kõik peale Mati ja Kooviti

Esmalt, Eesti aja järgi kell 16.35 läheb veerandfinaali pääsu nimel eelsõidus veele paarisaeru neljapaat. Vastasteks on Jaapani, Saksamaa, Poola, Ukraina ja Hiina nelikud. Otseedasipääsu tagavad iga sõidu 4 paremat, ülejäänud saavad teise võimaluse vahesõidus. Kaasa teeb 27 alust.

Laius ja Poolak teevad avasõidu kell 17.10, konkurentideks Kreeka, Itaalia, Taani ja Poola. Süsteem on sama nagu neljapaadi puhul – esmalt sõidetakse veerandfinaali pääsemise nimel ning neli paremat kvalifitseerub otse. Teistele antakse uus võimalus vahesõidus, kus selguvad ülejäänud 24 parema sekka mahtujad. Võistlejaterivi on muljetavaldav 26 paatkonda.

Daniel Liik läheb teises eelsõidus starti kell 17.52, rivaalideks Vietnami, USA, Rumeenia, Gruusia ja Prantsusmaa atleedid. Ka ühepaatide võistlusklassis selgitatakse esmalt 24 veerandfinalisti. Ühepaate on stardis 32.

Mat ja Koovit teevad 22 võistkonna seas avastardi neljapäeva kell 12.39 kolmandas eelsõidus. Vastased on Rootsi, Austraalia, Jaapan ja Ungari. Esmalt näeb paadiklassi võistlussüsteem ette poolfinalistide selgitamise. Eelsõitudest kvalifitseeruvad vaid võitjad, ülejäänud taotlevad uut võimalust läbi vahesõidu.

Maailmameistrid selguvad pühapäeval.