Noorte MM: Jaanson edenes poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2017, 15:34

Trakais toimuvatel U19 vanuseklassi sõudmise maailmameistrivõistlustelt on edastada taas rõõmsaid uudiseid. Finaalipääsu nimel hakkab laupäeval võitlema Pärnu tütarlaps Greta Jaanson.

Pärnu Sõudeklubis Ingrid Võsu käe all harjutav Jaanson on sõit-sõidult paremaks läinud. Reede pärastlõunal toimunud neljandas veerandfinaalis näitas Jaanson südi esitlusega sisu, platseerudes ajaga 8.07,4 sakslanna Gutfleischi järele (7.59,75) ning Hiina atleedi Zhangi (8.10,35) ette teiseks. Nemad kolmekesi tagasid ka pääsu reede pärastlõunal toimuvasse poolfinaali. Jaansonist tahapoole jäid Portugali, Ukraina ja Läti sõudjad.

2017 Noorte MM Trakais JW1x Jaanson (R.Lutoškin)

Greta Jaanson õnnestunud veerandfinaali järel (Foto: Roman Lutoškin)

Ühtekokku sõideti neli veerandfinaali. Kahest poolfinaalist jõuavad mõlemast kolm paremat A, ülejäänud B finaali.

Noori Leedus abistav Roman Lutoškin ei pidanud võimatuks Jaansoni pääsu A finaaligi. „Greta on teinud kõva võistluse ning näitas tänases sõidus kindlat minekut. Kui kõik klapib, pole võimatu ka A finaali jõudmine“, vaagis Lutoškin pärnulanna võimalusi.

Nii hästi ei läinud Eesti teisel tütarlaste paatkonnal – paariseru kahepaadil, mille ridadesse kuuluvad tartlanna Leena Kattel ja Viljandi Sõudeklubi esindaja Kärolyn Mäesaar. Nii nagu Jaansoni puhul, oli ka duol kaalul pääs poolfinaali. Hoolimata pingutustest lõpetasid tütarlapsed kolmanda veerandfinaali kuuendana (7.52,65), tagapool Kanadast (7.23,78), Hollandist (7.29,52), Iirimaast (7.30,27), Austriast (7.33,56) ja Uus-Meremaast (7.36,51). Nüüd on maksimaalselt võimalus jõuda läbi laupäevase C/D poolfinaali C finaali, kus selgitatakse kohad 13-18. Kahest poolfinaalist mõlemast kolm paremat pääsevad C finaali. Sinna jõudmine oleks Eesti neidudele tubli õnnestumine, sest ühtekokku startis maailmameistrivõistlustel 29 võistkonda.