Noorte MM: Lindsalu veerandfinaali, neidude kahepaadilt südi esitlus

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. aug. 2018, 16:46

Raćices toimuvatel noorte (U19) maailmameistrivõistlustel oli neljapäeval, 9. augustil kavas teine võistluspäev. Teiste seas käis võistlemas kaks Eesti paatkonda.

Paarisaeru kahepaadil teises eelsõidus võistelnud Annabel Aron ja Grete Alttoa küll poolfinaali koheselt ei pääsenud, ent ometigi saab võistluspaigas viibiva treeneri Roman Lutoškini sõnul tüdrukute esitlusega rahule jääda.

„Sisuliselt 1500 meetrini olime parimatega ühes pundis. Tüdrukud oli töökad ning 21 paadi seas oli nende aegki tubli, kas 10-s või 11-es,“ tundis Lutoškin heameelt.

Annabel Aron (vasakul) ja Grete Alttoa võistluskanalil (Foto: Roman Lutoškin)

Sõidu võitsid 7.27,09ga ainsana momentaalselt 12 sekka pääsenud kreeklannad, järgnesid Leedu (7.30,07), Prantsusmaa (7.33,03) ja Eesti (7.37,58). Aronile-Alttoale kaotasid Iisrael (7.47,2) ja Serbia (8.07,06).

Eesti neiud saavad uue võimaluse juba reedel kell 12.24 algavas vahesõidus, kus nad peavad edestama vähemalt kahte riiki. Vastasteks on Horvaatia, Hiina ja Poola. Kui eestlannadel eesmärki täita ei õnnestu, langetakse C/D poolfinaali, kus selguvad, kes pääsevad tugevuselt kolmandasse finaali.

Võistluspinget sai tunda kolmapäeval avasõidus tehniliste probleemide tõttu loodetust tagasihoidlikumaks jäänud Kristjan Lindsalugi, kes võistles 24 parima sekka pääsu nimel. Kavas oli neli vahesõitu, millest igast kaks kiiremat liikusid edasi. Teises sõidus startinud Tallinna noormees kaotas vaid Tuneesia sõudjale (7.35,65), sai ajaks 7.43,63 ning võistleb nüüd poolfinaali pääsme eest reedel kell 13.24 startivas veerandfinaalis. Rivaalideks on Sloveenia, Uruguai, USA, Kanada ja Lõuna-Aafrika Vabariigi sõudjad. Edasi pürgimiseks vajab Lindsalu vähemalt kolmandat kohta.

„Kristjan on ennast heast küljest näidanud, kuigi avasõidus vette kinni jäänud aer ei lubanud tal end täiel määral realiseerida. Vahesõit oli tehniliselt korralik ning kui kõik edaspidi klapib, teeb ta tubli tulemuse,“ hindas Lutoškin koondislase võimalusi.

Avapäeval koha veerandfinaali taganud Greta Jaanson sai neljapäeval puhkust. Juba reedel kell 13.48 startivas sõidus selguvad, kes pääsevad 12 parema sekka poolfinaali ning kes jäävad teise ešeloni. Kvalifitseerumiseks vajab Jaanson minimaalselt kolmandat kohta. Vastasteks tulevad Leedu, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Argentiina, Belgia ja Kreeka sõudjad.

Jooksev info on leitav SIIT