Noorte MM: neljapaadilt särtsakas algus, tüdrukute kahepaat veerandfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. aug. 2017, 15:50

Trakais toimuvatel noorte maailmameistrivõistlustel läbis neljapäeval eelsõidu Eesti noormeeste paarisaeru neljapaat ning tütarlaste kahepaat kvalifitseerus 24 veerandfinalisti sekka.

Paarisaeru kahepaadil eelsõidus viimaseks jäänud Kärolyn Mäesaar ja Leena Kattel tegid vahesõidus tubli taseme paranduse, lõpetades hiinlannade Ju ja Ye järel ajaga 7.39,23 teise kohaga. Hiina ajaks fikseeriti 7.38,14. Eesti ja Hiina jõudsid seega veerandfinalistide sekka, kolmandana lõpetanud Poola (7.41,68) ja neljas, Makedoonia (9.38,62), langesid nõrgimasse, ehk E finaali.

„Tüdrukud parandasid oma eelsõidus tehtud vead ja said nüüd koostöö kenasti klappima“, oli järelkasvukoondiste peatreener Roman Lutoškin rahul. Veerandfinaalid on kavas reede lõuna paiku.

18 kvarteti konkurentsis tegi avasõidu ka Eesti ainus suur paatkond – erinevate sõudeklubide liikmete baasilt moodustatud poiste paarisaeru neljapaat. Kuigi Mihail Kušteini, Rain Harjuse, Kristjan Lindsalu ja Bertty Nurme stardikiirendus oli liidritest mõnevõrra aeglasem ja nad läbisid 500 meetri märgi viimasena, paranes sõidu pilt ja koostöö edaspidi märgatavalt. Noortel jäi poolfinaali pääsust küll veidi vajaka, ent 5. koht tulemusega 6.17,62 ning kaotust võitjale Itaaliale (6.13,16) vaid veidi üle 4 sekundi märgivad, et ainest poolfinaalikohta püüelda on järgnevas sõidus tugevalt. Lisaks Itaaliale liikus otse poolfinaali teisena finišeerunud Kreeka (6.16,68). Eesti ees lõpetasid ka Austraalia (6.16,68) ja Poola (6.17,62). Eestile järgnes kuuendana Ukraina (6.28,17).

Teisest eelsõidust liikusid otse poolfinaali Saksamaa (6.12,49) ja Taani (6.12,69) ning kolmandast Šveits (6.04,55) ja Suurbritannia (6.06,45).

Ühegi paatkonna jaoks ei ole võistlus veel lõppenud, sest 4. augustil kell 11.06 ja 11.12 startivatest vahesõitudest mõlemast pääseb poolfinaali kolm kiiremat.

„Poiste algus oli veidi rabe, mis võib tulla sellest, et neil ei ole eakaaslastega võrdluses tugevaid starte sel hooajal veel piisavalt olnud. Reedel saame rahul olla siis, kui vahesõidust poolfinaali jõuame“, rääkis Lutoškin, kelle sõnum juba tiitlivõistluste eel oli, et poiste tase peaks nad B finaali viima.

Eesti koondise eest on Leedus võistlemas kolm paatkonda. Lisaks eelpool mainitud koosseisudele teeb ühepaadil kaasa pärnulanna Greta Jaanson, kes avapäeval toimunud eelsõidus pürgis otse veerandfinaali. Seegi sõit on kavas reede lõunal.