Noorte MM: poiste neljapaat murdis poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2017, 12:06

Trakais kulmineeruma hakkavatel noorte sõudmise maailmameistrivõistlustel on reedel stardis kõik kolm Eesti paatkonda. Esmalt üllatas positiivselt poolfinaali kvalifitseerunud poiste paarisaerunelik.

Hommikuses programmis olid kavas viimased vahesõidud, mis panid kaalule teiste seas ka Eesti noormehed. Kuna eelsõidust otse 12 parema sekka ei mahutud, sai otsustavaks teine vahesõit, kus konkureeriti Poola, USA, Venemaa, Austria ja Norraga.

Mihail Kuštein, Rain Harjus, Kristjan Lindsalu ja Bertty Nurm alustasid sarnaselt eelsõidule veidi rahulikumalt, ent korrigeerisid siis poolel distantsil tugevalt positsiooni, tõustes viiendalt kohalt teiseks. Sõidu võitis ajaga 6.05,22 Poola nelik, järgnesid Eesti (6.06,86) ja viimase poolfinalistina USA (6.09,2). C finaaliga pidid leppima Venemaa (6.10,41), Austria (6.11,06) ja Norra (6.17,51).

dav

Eesti noormeeste nelik Trakais. Foto: Roman Lutoškin

Esimesest vahesõidust liikusid poolfinaali Austraalia (6.04,9), Tsehhi (6.05,09) ja Uus-Meremaa (6.06,10).

Noortekoondiste tööd koordineeriva treener Roman Lutoškini hinnangul tegid Eesti noormehed võimsa sõidu ja üllatasid positiivselt.

„Sarnaselt eelsõidule oli stardikiirendus veidi krobeline, kuid peale poole distantsi läbimist said nad tugeva hoo sisse. Olime valmis, et Venemaa on tugevam konkurent ning et lõpus võib minna raskemaks. Nüüd oleme võistluste eel seatud eesmärgi juba täitnud, sest jõudsime poolfinaali“, jäi Lutoškin rahule.

Poolfinaalid on kavas laupäeval, 5. augustil, startidega kell 11.58 ja 12.05.

Täna on võistlustules ka paarisaeru kahepaadil startivad Leena Kattel ja Kärolyn Mäesaar ning ühepaadil sõudev Greta Jaanson. Mõlemad paatkonnad võistlevad veerandfinaalis, kus pannakse kaalule pääs poolfinaali.