Noorte MM Rios: stardis on Poolak ja Laius

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. aug. 2015, 21:30

Foto: Ulvi Lutoškin

Kolmapäeval, 5. augustil, stardivad Brasiilias, järgmise aasta olümpialinnas Rio de Janeiros kuni 18-aastaste noorte maailmameistrivõistlused. Eesti on tulevases olümpia-Mekas esindatud ühe paatkonnaga.

2015 WRJCH Rio logoSõudeliidu juhatus otsustas Atlandi-tagusele tiitlivõistlusele kinnitada koondise koosseisu Johann Poolaku ja Marko Laiuse ning neid saatva treeneri Ulvi Lutoškini. Paarisaeru kahepaadil startivad Pärnu Sõudekeskus Kalevi noored teenisid pääsme kevadel Racices peetud noorte Euroopa meistrivõistlustel, kus nad tulid 18 ekipaaži konkurentsis kõrgele 9. kohale.

Rios on stardis samuti 18 võistkonda ning esmalt peetakse kolm eelsõitu, millega selguvad esimesed poolfinalistid – 12 sekka pääsejad. Poolak ja Laius teevad avaetteaste 6. augustil Eesti aja järgi kell 15.47. Eelsõidus kohtutakse Ungari, Hollandi, USA, Saksamaa ja Hiinaga. Koheseks kvalifitseerumiseks vajavad pärnakad kohta kahe seas. Kui see ei õnnestu, saab teiseks võimaluseks reede, 7. august, sest siis toimuvad vahesõidud.

Poolak ja Laius on noorte MM-il koos osalenud ka varem. 2014. aastal lõpetasid nad Hamburgis 25 koondise konkurentsis 20. kohal.

2015 Poolak ja Laius Rios noorte MM il foto U.Lutoškin
Eestlaste saabumine võistluspaika 1. augustil